Kėdainių „Ryto“ progimnazija organizavo nacionalinį 1-4 klasių mokinių piešinių konkursą „Kalėdinis sapnas“. Konkurso tikslas – sudaryti sąlygas pradinių klasių mokinių saviraiškos bei kūrybiškumo ugdymui. Įvairiomis piešimo priemonėmis mokiniai mėgino atskleisti kalėdinio laikotarpio nepaprastumą, laukimo džiaugsmą ir stebuklus.  Konkursas vyko nuo gruodžio 20-osios, o baigėsi sausio 6-ąją.

Visi laukėme Kalėdų. Kalėdos – tai ne laikotarpis ir ne data, bet mūsų būsena: skleisti ramybę ir gerumą, atleisti – tai ir yra tikroji Kalėdų dvasia. Džiaugiamės, kad ši tema labai artima kiekvienam vaikui. Gal todėl antrajame piešinių konkurse „Kalėdinis sapnas“ dalyvavo net 233 dalyviai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Mokinius konkursui parengė 53 pedagogai iš 23 ugdymo įstaigų. Konkurso dalyviai buvo iš 15 skirtingų Lietuvos rajonų ir miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio, Vilkaviškio, Rokiškio, Šalčininkų, Marijampolės, Pasvalio, Kėdainių).

Vertinimo komisija, kurią sudarė Kėdainių dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Buinevičienė, Kėdainių dailės mokyklos mokytoja Evelina Knezevičienė, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Denisova, Kėdainių Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Ingrida Neliupšienė, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos dailės mokytoja metodininkė Audronė Rudienė,  Kėdainių „Ryto“ progimnazijos technologijų mokytoja metodininkė Beata Navickienė iš kiekvienos amžiaus grupės atrinko po penkis laureatus (iš viso 20 darbų).  

I grupėje (1 klasės pradinukai) laureatai:  I-oji vieta  Faustas Pocius iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos  (mokytoja  Violeta Katkuvienė), II-oji vieta –  Elysia Ogbebor iš Panevėžio r. Velžio gimnazijos (mokytoja Jolanta Andriuškevičienė), II-oji vieta –  Gabrielė Lukošiūtė iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos  (mokytoja  Violeta Katkuvienė),  III-oji vieta –  Elena Minciūtė iš Radviliškio Vaižganto progimnazijos (mokytoja Genovaitė Orlova ), III-oji vieta –  Gabrielė Žilinskaitė iš Panevėžio r. Velžio gimnazijos (mokytoja Jolanta Andriuškevičienė) .

II grupėje (2 klasės pradinukai) laureatai:  I-oji vieta – Viltė Albrikaitė  iš Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos (mokytoja Birutė Juknienė), II-oji vieta – Elada Kestenytė iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos (mokytoja Rasa Rugelienė), II-oji vieta – Liepa Krisiukėnaitė iš VšĮ „Šiaurės Licėjus“ (mokytoja Evelina Milerienė),  III-oji vieta – Dominykas Brilvicas iš Panevėžio „Vilties“ progimnazijos (mokytoja Asta Sakalienė), III-oji vieta – Smiltė Čeidaitė iš Panevėžio „Vilties“ progimnazijos (mokytoja Asta Sakalienė).

III grupėje (3 klasės pradinukai) laureatai: I-oji vieta – Emilė Ivanauskaitė iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos (mokytoja Raimonda Levanienė), II-oji vieta – Ieva Turevičiūtė iš VšĮ „Šiaurės Licėjus“ (mokytoja Aurelija Mačiulienė), II-oji vieta – Ugnė Kozins iš  Kėdainių „Ryto“ progimnazijos (mokytoja Jurgita Gustienė), III-oji vieta – Kotryna Pociūtė iš Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos (mokytoja Birutė Svetickienė), III-oji vieta – Tesa Kriukaitė iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos (mokytoja Daiva Selvenienė).

IV grupėje (4 klasės pradinukai) laureatai: I-oji vieta – Luka Čerenkovaitė iš  Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos (mokytoja Vilija Baltrūnienė), II-oji vieta – Matas Lepa  iš  Kėdainių „Ryto“ progimnazijos (mokytoja Jūratė Daugnorienė), II-oji vieta – Rytė Šalugaitė iš  Kėdainių „Ryto“ progimnazijos (mokytoja Gražina Rymonienė), III-oji vieta – Donatas Legas iš Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos (mokytoja Ramutė Vaičėnienė), III-oji vieta – Dija Janeliūnaitė iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“  progimnazijos (mokytoja Dijana Jermakovienė).

Piešiniuose įprasmintas spalvingas kalėdinis sapnas, šventė, stebuklai ir tikėjimas papuošė ugdymo įstaigos, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos koridorius. Dėkojame visiems, kurie pakvietė žiūrovus į šią nuostabią spalvingą kelionę ir atskleidė savo susapnuoto kalėdinio sapno paslaptis.

Teksto autorės – Kėdainių „Ryto“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Denisova ir pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Rasa Rugelienė

Panašios naujienos