Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi puikia iniciatyva – Kėdainių rajono savivaldybės skirtu finansavimu bei noru didinti defibriliatorių plėtrą savivaldybėje.

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiauja vykdant defibriliatorių įrengimo darbus, ruošiant įrengimo grafikus. Planuojama, kad visi 11 defibriliatorių bus įrengti per tris artimiausias savaites.

Dar šiais metais bus organizuojami 27 mokymai seniūnijose, mokyklose, bendruomenėse, kaip tinkamai naudotis defibriliatoriais tam, kad įvykus nelaimei, žmonės žinotų ir mokėtų, kaip tinkamai panaudoti šiuos įrenginius.

Defibriliatorius yra efektyviausia pasaulyje žinoma gaivinimo priemonė, kurią staigaus širdies sustojimo atveju namuose, darbe ar viešoje vietoje per trumpiausią įmanomą laiką gali panaudoti kiekvienas praeivis iki atvykstant greitajai medicinos pagalbai ir išgelbėti gyvybę. 

Defibriliatoriai žmonių gausiai lankomose vietose Lietuvoje pradėti įrenginėti tik pastaruosius 5 metus. Kai kuriose kitose pasaulio valstybėse ši praktika taikoma jau daugiau kaip 20 metų.

Defibriliatoriaus kūrėju laikomas garsus mokslininkas, žymus kardiologas, visuomenės veikėjas, Nobelio taikos premijos laureatas Bernardas Lounas.

Atradimas buvo padarytas ieškant būdų ir priemonių, kurios padėtų išgelbėti bent dalį staigiai mirštančiųjų dėl širdies ritmo sutrikimo, skilvelių virpėjimo žmonių. Šiandien naudodami defibriliatorių gydytojai gelbsti gyvybę milijonams žmonių. Be širdies defibriliatoriaus negalima ir moderni širdies chirurgija.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir „Kėdainių mugės“ inf.

Visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Panašios naujienos