gray-wolf-canis-lupus-group-norway-jasper-doestNors Kėdainių miškuose vilkas retas svečias, lūšys kai kuriuose miškuose jau gyvena. Lietuvoje vilkų populiacijos valdymo ir apsaugos principus nustato Vilko (Canis lupus) apsaugos planas. Juo vadovaujantis, Lietuvos vilkų populiacijos būklė (dydis ir paplitimas) kasmet vertinama pagal vilko populiacijos apskaitos rezultatus. Panašiu principu apskaitoma ir lūšių populiacija.

Vilkų ir lūšių apskaita atliekama pagal Aplinkos ministerijos patvirtintą metodiką, skaičiuojant šių gyvūnų pėdsakus sniege. Apskaita vykdoma vasario–kovo mėnesiais, esant nuolatinei, naujai sniego dangai. Apskaita atliekama du kartus kas trys – keturios dienos. Šiais metais vilkų ir lūšių apskaitą numatoma atlikti vienu metu visuose Lietuvos miškuose – vasario 3 ir 6 dienomis.
Vilkų ir lūšių apskaitą VĮ Kėdainių miškų urėdijos veiklos teritorijoje vykdys  girininkijų darbuotojai. Apskaitoje, be miškininkų, kviečiami dalyvauti medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir kiti norintys asmenys. Pagrindinis visuomenės įtraukimo į apskaitą tikslas – raginti domėtis Lietuvoje gyvenančiais plėšriaisiais žvėrimis, jų gausos ir apsaugos klausimais.
Norinčius dalyvauti apskaitoje, iš anksto kviečiame apie tai pranešti VĮ Kėdainių miškų urėdijos vyriausiajam miškininkui tel. 8 686 17145 arba tiesiogiai užsiregistruoti pasirinktoje girininkijoje.

Kėdainių miškų urėdijos inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.