inauguracijaBalandžio 17 dieną 9 valandą prasidės pirmasis 2015 metų kovo 1-osios dienos rinkimuose išrinktos Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdis, o 14 valandą miesto Rotušėje pirmą kartą vyks iškilminga Kėdainių rajono savivaldybės mero inauguracija.

Naujos 2015-2019 metų kadencijos pirmajame posėdyje prisieks visi naujai išrinktos Tarybos nariai ir tiesiogiai išrinktasis meras. 14 valandą Rotušėje vyksiančioje valdžios regalijų perdavimo ceremonijoje pakviesti dalyvauti visi rajono Tarybos nariai, Seimo nariai, Nepriklausomybės akto signatarai, buvę rajono merai, savivaldybės įstaigų vadovai, garbūs svečiai ir pareigūnai.

Valdžios perdavimo ir tęstinumo užtikrinimo ceremonija – inauguracija – iki šiol Kėdainiuose nevykdavo. Kituose Lietuvos miestuose tokių tradicinių ritualų buvo laikomasi. Nutarta, kad oficiali ceremonijos dalis ilgai netruks. Buvęs rajono meras Rimantas Diliūnas perduos valdžios simbolius: mero grandinę ir simbolinį raktą naujai išrinktajam merui Sauliui Grinkevičiui.

Miestas neturėjo ir savo rakto. Jį patikėta sukurti ir pagaminti Lietuvos respublikos tautodailininkų sąjungos nariui, 2012 metų konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ prizininkui, Lietuvos kalvių kalviui 2013 – mažeikiškiui Virgilijui Mikuckiui. Ypatingą amatą įvaldžiusio žemaičio darbų yra įsigijusi LR Prezidentūra, Suomijos meno ir dizaino institutas, kiti muziejai bei privatūs žmonės.

Po oficialios dalies mero svečiai persikels į Rotušės kiemelį. Čia nuaidės simbolinės patrankų salvės už Lietuvą, už Kėdainių žmones ir už vienybę. Į Rotušės kiemelyje pamatyti salvių šūvių, pagerbti ir pasveikinti naujo mero gali atvykti visi norintys. Rotušės kiemelyje vyks koncertas.

Aktyvūs miestelėnai kreipėsi į organizatorius su pasiūlymu – mero inauguracijos dieną (balandžio 17-ąją) prie savo individualių ir daugiabučių namų išsikelti Lietuvos vėliavas. Toks pasiūlymas neprieštarauja vėliavos protokolui. Vėliava yra tas simbolis, kuris paliečia mūsų jausmus, todėl visi, norintys kurti naują tradiciją ir palaikyti šią iniciatyvą mieste ir miesteliuose, gali kelti Lietuvos vėliavas.