Žiauraus elgesio ir nepriežiūros atvejį su augintiniais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai aptiko Kėdainių rajone

Apie tai tarnyba pranešė ir savo socialinio tinklo paskyroje.

Pareigūnai Kėdainių rajone Piliuonių kaime dirbo dvi dienas, bandydami išgelbėti keliasdešimt šunų. Pranešama, kad čia jie buvo veisiami nelegaliai.

Tikrinant įtarimus ir atlikus laikytojo patikrinimą, surasti 42 suaugę šunys ir 3 vados jauniklių, kurių amžius 1–8 savaitės. Visi gyvūnai buvo laikomi grėsmę jų sveikatai keliančiomis sąlygomis. Nerimą kelia 4 šunų būklė, jie ne tik išsekę, tačiau ir su ryškiais klinikiniais ligų požymiais.

Fiksavus žiauraus elgesio bei gyvūnų augintinių kankinimo veiksmus, šuniukai likti pas savo šeimininką nebegali. Savininkas atsisako bendradarbiauti su pareigūnais, jis nepateikė nei augintinių vakcinaciją, nei jų kilmę įrodančių dokumentų“, – rašė tarnybos specialistai.

Taip pat buvo teigiama, kad surasti laikinus namus skriaustiems augintiniams tikrai nėra paprasta. Vietos savivaldybė galimai dėl finansinių resursų stygiaus neapsiima laikinai globoti tokio didelio kiekio gyvūnų. Laikinų namų šuniukams buvo ieškoma kartu su gyvūnų globos organizacijomis.

„Veterinarijos inspektoriams šis laikytojas žinomas, jis tikrintas ir jau yra baustas už įvairius pažeidimus. Teisės veisti šunis jis neturėjo, nors, akivaizdu, šią veiklą vykdė. Laikytojo atžvilgiu pradėta administracinė teisena dėl žiauraus elgesio su gyvūnais augintiniais, byla bus nagrinėjama VMVT Kauno departamente.

Netrukus pranešta, kad didžioji dalis, t. y. 36 augintiniai jau turi laikinuosius globėjus: „Už tai didelis ačiū trečią dieną mums daug talkinantiems ir kartu neskaičiuojant savo laiko dirbantiems Alytaus asociacijai „Keturkojo viltis“, priglaudusiai baisiausiomis sąlygomis laikytų 12 suaugusių šunų ir 10 jauniklių, taip pat VšĮ „Lietuva gyvūnams“, suradusiems priegblostį 12-ai šunų, gyvūnų prieglaudai VšĮ „Penkta koja“, priglaudusiai dar porą augintinių. Likusieji (patinai) taip pat bus paimti laikinai globoti organizacijos „LT-GYVŪNAMS savanoriai“. Dirbame ir rūpinamės, kad visiems gyvūnams būtų surasti saugūs namai.“

ATNAUJINTA 16.05

VMVT informavo, kad be jau išgelbėtų 45 augintinių šiandien iš laikytojo išgabenti dar devyni. Jie jau saugiose rankose, pakeliui į laikinus namus.

„Blogai, kad susidūrėme su neregėtu savininko įžūlumu. Vyras dingo ir įtariame, kad spėjo paslėpti 7 šunis. Vietoje dirbame su policijos ir viešosios tvarkos pareigūnais, mėginame savininką surasti. Ne paskutinis vaidmuo šiuose veiksmuose ir vietos savivaldybės. Gyvūnus ginančiame įstatyme aiškiai nustatyta, jog tokiais atvejais savivaldybės privalo priglausti savo teritorijoje rastus gyvūnus. Deja, šįkart pasigedome savivaldybės aktyvesnių veiksmų pasirūpinant šių surastų gyvūnų laikinu apgyvendinimu. Ji pasirinko labiau būti nuošalyje“, – žiniomis iš įvykio vietos dalijosi specialistai.

Pabrėžiama šioje istorijoje taškas dar nepadėtas, laukia dar kiti labai svarbūs procesiniai veiksmai, kad iš blogų sąlygų paimti gyvūnai pas juos skriaudusį šeimininką jau niekada nebesugrįžtų, o už padarytus nusižengimus jis sulauktų pelnytos bausmės. Šitam piliečiui gresia ne tik šunų konfiskavimas, bet ir bauda iki 3200 eurų.

Nuotr. – VMVT

 

 

VMVT nuotr.

Panašios naujienos