Trečiadienį, rugsėjo 23 dieną, nuo 10.30 val. iki 13.00 val. ne vienam vairuotojui, važiuojančiam judriu keliu nuo Kėdainių link Josvainių, jaudulį kėlė tai, kad buvo sustabdyti jungtinių aplinkosaugininkų ir kelių policijos pareigūnų pajėgų. Kol vieni tikrino dokumentus, kiti matavo transporto priemonių taršą.

Reido metu patikrinti 26 automobiliai, iš jų – 22 varomi dyzelinu ir keturi benzinu. Nustatytas vienas pažeidimas, kai buvo viršytas dyzelinio automobilio dūmingumas.

Nebuvo baudžiami

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai su Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojais ir policijos pareigūnais Kėdainių regione, Keleriškių kaimo ribose, surengė reidą, kurio metu matavo anglies monoksido (CO) kiekius automobilių išmetamosiose dujose. 

Pasak Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiojo specialisto Alfonso Čeidos, vairuotojai, kurių automobilių tarša viršijo nustatytas ribas, nėra baudžiami. Po patikros vairuotojai tik informuojami, kokius CO kiekius jų transporto priemonės išmeta į aplinką.

Darbuojasi jau savaitę

„Jau savaitę Aplinkos apsaugos departamentas vykdo automobilių taršos tikrinimo akciją. Šiandien toks reidas vyksta Kėdainiuose. Jo tikslas – informuoti vairuotojus apie alternatyvias aplinkai nekenksmingas transporto priemones ir automobilių išmetamųjų dujų poveikį oro kokybei ir aplinkai, o ne bausti“, – patikino A. Čeida.

Kurie taršesni

Reido metu pastebėta, kad taršesni yra automobiliai, pagaminti prieš 15–20 metų, tuo tarpu naujesni – gerokai mažiau. Taip pat gerokai labiau aplinkai kenkia dyzelinu varomi, o ne benzinu.

„Rezultatai rodo ir tai reikia pripažinti, jog aplinkos tarša yra didžiulė, todėl pagal galimybes reikėtų, kad automobiliai kuo dažniau būtų tikrinami, sureguliuojama jų išmetamųjų dujų tarša, dūminimas“, – sakė A. Čeida.

Kokio dydžio baudos?

Nors šįkart vairuotojai nebuvo bausti, tačiau yra nustatytos konkrečios, ženklios baudos.

Administracinių nusižengimo kodekse teigiama, kad į orą išmetamų teršalų kiekiui viršijant ribinius dydžius, važinėjimas tokia transporto priemone gali užtraukti 60–300 eurų baudą. O prasižengus pakartotinai, bauda padidėtų  nuo 140 iki 600 eurų.About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.