Šiandien, birželio 26-ąją dieną startavo viena didžiausių Lietuvoje žemės ūkio technologijų parodų „Agrovizija“. Ji jau dvyliktą kartą organizuojama šalia Akademijos miestelio (Dotnuvos seniūnija) esančiame specialiai tam paruoštame lauke. O šiai parodai pradedama ruoštis dar ankstyvą rudenį.

Šiųmetė „Agrovizijos“ paroda riviliojo dalyvius bei lankytojus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Jos atidaryme dalyvavo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Žemės ūkio ministerijos atstovai.

Šiemet paroda užima 30 ha plotą. Tai tris kartus daugiau nei pirmojoje „Agrovizijoje“ 2006 m., kurioje visi dalyviai tilpo 10 ha plote.

„Agrovizija“ – viena didžiausių žemės ūkio technikos ir technologijų parodų Lietuvoje, skirtų žemės ūkio verslo profesionalams. Tai gyva paroda, kurioje po atviru dangumi realiomis lauko sąlygomis auginamos įvairių žemės ūkio augalų veislės, demonstruojami traktoriai, sėjamosios, savaeigiai purkštuvai ir kita žemės ūkio technika.

Parodoje pristatomi naujausi Lietuvos ir užsienio mokslininkų pasiekimai, naujausius standartus atitinkančios pažangiausios žemės ūkio mašinos ir aktualiausios žemės ūkiui temos. Šiais metais seminarų ir pranešimų skaičius gerokai viršijo praėjusios „Agrovizijos“ pranešimų skaičių. Bene pagrindinė visų jų tema – iššūkiai žemės ūkio sektoriuje, kuriuos sąlygoja sparčiai besikeičiantis planetos klimatas. Kaitos pokyčius, anot specialistų, puikiai atspindi ir šie metai, kurie ūkininkams dėl nesiliaujančios sausros tampa tikru galvos skausmu.

Parodoje dalyvauja ir lankytojams prisistato 46 parodos dalyviai: 20 augalininkystės įmonių, kurios parodoje turi demonstracinius laukelius, 12 žemės ūkio technikos įmonių, demonstruojančių techniką parodos metu bei kitos žemės ūkio verslo ir paslaugų įmonės.

Iš viso įrengti beveik 800 bandomųjų laukelių, kurių didžiausias skaičius skirtas žieminių kviečių bei žieminių rapsų auginimo technologjoms pristatyti. Taip pat nemažai laukelių įrengta ir ankštinių augalų pristatymui. Susidomėjimas šia kultūra kasmet vis auga.

Kaip visada parodoje galima išvysti ir žemės ūkio technikos demonstracijas – ketvirtadienį ir penktadienį vyks purkštuvų ir skutiklių pasirodymai.


Elektroninius parodos bilietus galima įsigyti internetu šiandien arba parodos dienomis kasose prie įėjimo. Elektroniniu būdu pirkti bilietai aktyvuojami prie įėjimo. Aktyvuotas elektroninis bilietas arba bilietas su nuplėšta šaknele galioja vieną parodos dieną.

Išankstiniu būdu įsigytus ir nepanaudotus parodos bilietus su nenuplėšta šaknele bus galima kasose iškeisti į kitos dienos bilietus.

Vaikams iki 14 m. atvykusiems kartu su tėvais bilietų nereikia.

Paroda truks tris dienas – nuo birželio 26-osios iki 28-osios. Ją organizuoja Lietuvos augalų apsaugos asociacija bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.

[ngg src=“galleries“ ids=“3″ display=“basic_slideshow“]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.