12411_2e035bffb8b96c32d2b8ae4eabd3f9bcGruodžio 17 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti Lietuvos sportiškiausių mokyklų ir geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų konkursų nugalėtojai. Abiejose kategorijose apdovanojimus gavo ir Kėdainių rajono atstovai.

“Dauguma sportiškiausių mokyklų – ne didmiesčių mokyklos. Jos kūrybiškai ieško ir randa, kuo sudominti mokinius, pasiūlo įdomios sportinės veiklos, ne tik įprastas kūno kultūros pamokas. Nuoširdžiai dėkoju atkakliems, aktyviems kūno kultūros mokytojams, mokyklų vadovams, sudarantiems sąlygas mokiniams sportuoti. Sportavimas naudingas ir dėl to, kad sveikas azartas ir prasmingas laisvalaikis yra puiki prevencijos priemonė, ugdo vaikų norą siekti tikslo, moko dirbti komandoje”, – sveikindamas laimėtojus sakė švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

Geriausi Lietuvos kūno kultūros mokytojai renkami šeštą kartą. Įvertinus mokytojų praktinę veiklą ir indėlį į šalies vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūno kultūros ir sporto plėtrą apdovanoti 5 mokytojai – Rasa Pečiukonienė (Lazdijų r. Veisiejų gimnazijos kūno kultūros mokytoja-metodininkė), Vaidas Jasevičius (Lazdijų r. Krosnos mokyklos kūno kultūros vyr. mokytojas), Jolita Gvergždienė (Kėdainių „Aušros“ sveikatingumo ir sporto pagrindinės mokyklos kūno kultūros vyresnioji mokytoja), Juozas Savickas (Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos kūno kultūros mokytojas-ekspertas) ir Mindaugas Zybartas (Raseinių Šaltinio progimnazijos kūno kultūros mokytojas-ekspertas).

Tryliktą kartą rengiamame sportiškiausių Lietuvos mokyklų konkurse apdovanotos 15 šalies mokyklų – gimnazijų tarpe apdovanojimu įvertinta Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija.

Vertinant sportinę mokyklų veiklą buvo atsižvelgiama į kūno kultūros pamokų, sportuojančių mokinių, sporto varžybų ir renginių skaičių, papildomo ugdymo valandų skyrimą kūno kultūrai, olimpinio ir kilnaus elgesio sporte idėjų populiarinimą, mokyklos sporto bazę, inventorių.

Geriausius Lietuvos kūno kultūros mokytojus ir sportiškiausias Lietuvos mokyklas taip pat sveikino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos olimpinės akademijos, Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos moksleivių sporto asociacijos atstovai.

Tradiciniai sportiškiausių Lietuvos mokyklų ir geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų konkursai skatina daugiau dėmesio skirti mokinių fiziniam ugdymui, kurti mokinių sporto klubus, plėsti sporto būrelių kiekį ir įvairovę.

Konkursus remia Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas bei Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LRV.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.