Birželio 29 – liepos 1 dienomis mūsų rajone, prie Akademijos miestelio, specialiai tam paruoštame lauke vyks viena didžiausių žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodų Lietuvoje – „Agrovizija“. Tai tradicinis renginys, į kurį susirenka su žemės ūkiu susijusios verslo įmonės, mokslininkai, ūkininkai ir žemdirbiai ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių. 30 ha plote po atviru dangumi lankytojų lauks gausi šviečiamoji programa ir akį traukiantys eksponatai.

Ši paroda, kurioje pristatomi naujausi Lietuvos ir užsienio mokslininkų pasiekimai, naujausius standartus atitinkančios pažangiausios žemės ūkio mašinos ir aktualiausios žemės ūkiui temos, kaskart sulaukia didžiulio susidomėjimo, nes parodoje užtikrinama verslo, mokslo ir praktikos dermė.

Pasak organizatorių, šių metų parodos tema „Daugiau su mažiau“ tarsi aidu atliepia žemdirbiams vis garsiau išsakomus lūkesčius – produkciją gaminti taupant išteklius, tačiau ilgas reikalavimų sąrašas sunkiai įgyvendinamas dirbant tik tradiciniais metodais. Judėti keliamų tikslų link įmanoma tik einant pažangios žemdirbystės keliu ir taikant inovatyvius sprendimus. „Daugiau su mažiau“ koncepcija, kuria nubrėžiama pagrindinė žemės ūkio plėtros kryptis, yra orientuota į racionalų išteklių naudojimą, apgalvotai pasirenkant žemės dirbimo technologijas, sėjos laiką, sėjomainas, tręšimo priemones, įvertinant ekologinį ir ekonominį aspektus.

Šiųmetės „Agrovizijos“ naujiena – mėsinių galvijų ekspozicija. Taip pat bus surengtas seminaras apie galvijų auginimą ir mėsos brandinimo ypatybes. Išmanieji mitybos elementų nustatymo dirvožemyje metodai, precizinis tręšimas ir skaitmeniniai sprendimai – tai tik dalis naujienų.

Daugiau informacijos apie tris dienas Kėdainių rajone vyksiančios parodos renginius rasite svetainėje www.agrovizija.lt.
Žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodoje „Agrovizija 2022“ laukiami visi, siekiantys naujų žinių ir praktinių žemės ūkio rekomendacijų.

„Kėdainių mugės“ ir parodos organizatorių inf.

Panašios naujienos