Meras Saulius Grinkevičius su gydymo įstaigų vadovais džiaugėsi, kad įrengtas keltuvas pagerins sąlygas judėjimo negalią turintiems kraštiečiams patekti pas gydytojus.

Nuo šiol Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) besilankantys pacientai gali naudotis specialiu, iki 400 kilogramų keliamosios galios turinčiu keltuvu, skirtu sunkiai judantiems ligoniams. Lėšos keltuvo įsigijimui buvo skirtos iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Iki šiol pacientams, norintiems pasiekti antrajame aukšte dirbančius šeimos gydytojus, gydytojus-akušerius ar patekti į procedūrinį kabinetą, tekdavę lipti laiptais. Tačiau dažnam senyvo amžiaus, patyrusiam traumą ar neįgaliojo vežimėlyje sėdinčiam asmeniui šie laiptai tapdavo tikru iššūkiu.

Iš biudžeto – tūkstantinė suma

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau krašte gyvenantys judėjimo negalią turintys asmenys gydytojus galės pasiekti žymiai lengviau ir paprasčiau.

„Kiekvienais metais savivaldybės taryba tvirtinamame biudžete numato nemažą pinigų sumą neįgaliųjų poreikių tenkinimui, kad jiems būtų paprasčiau judėti ar pasiekti tam tikras įstaigas. Iš Socialinės apsaugos plėtojimo programos viešųjų aplinkų pritaikymui žmonėms su negalia buvo skirta 30 tūkst. eurų. Iš šios sumos 16,5 tūkst. eurų skirta keltuvui įrengti Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre. Matau, kad naujuoju keltuvu džiaugiasi tiek personalas, tiek ir centre besilankantys pacientai“, – kalbėjo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius, vėliau ir pats išbandęs naujojo keltuvo veikimą.

Keltuvu naudotis paprasta – durys atsidaro su rankena, o patekus į keltuvą, šis veikia paspaudus ir laikant mygtuką. Išsamesnė keltuvo naudojimo instrukcija yra pačiame keltuve.

Gaudavo nusiskundimų 

Naujasis keltuvas įrengtas prieš pat PSPC registratūrą.

Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja klinikiniam darbui Laima Juodeikienė teigė, kad iki šiol sulaukdavę nemažai pacientų priekaištų, kad jiems laiptais sudėtinga patekti pas antrajame aukšte dirbančius gydytojus.

„Turime labai daug pacientų – iš viso mūsų įstaigoje yra prisiregistravusiųjų daugiau nei 42 tūkst. žmonių, iš kurių daug neįgalių, pagyvenusių, sunkiai vaikštančių asmenų. Taip, gaudavome nemažai pacientų nusiskundimų, be to, ir patys matėme, kaip žmonėms sunku pasiekti gydytojus, laborantus. Šis modernus keltuvas yra pritaikytas vienam neįgaliajam ir jį lydinčiam asmeniui keltis. Pagal svorį, keltuvas gali kelti iki 400 kg svorio – apytiksliai apie keturis asmenis. Taigi, naujuoju keltuvu gali naudotis ne tik neįgalieji, bet ir visi pacientai, kurie sunkiai vaikšto, yra traumuoti. “, – sakė L. Juodeikienė ir pridūrė, kad visas centro kolektyvas bei pacientai šio keltuvo labai laukė.
„Džiaugiamės šiuo keltuvu, kuris buvo labai lauktas ir norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie jo įsigijimo – savivaldybės tarybai, rajono merui, darbus vykdžiusiai ir keltuvą sumontavusiai UAB ,,Šumera“ iš Kėdainių“, – dėkojo L. Juodeikienė.

„Kur buvo ankstesni merai?!”

Keltuvą, įrengtą prie pat registratūros, smalsiai apžiūrinėjo centre tądien besilankę pacientai. Viena jų – iš Kalnaberžės atvykusi Dalia juda tik ramentų pagalba. Akivaizdu, kad neseniai kojos traumą patyrusiai moteriai pakilti į antrąjį aukštą pas gydymą prižiūrintį gydytoją yra nemenka problema. „Tokio lifto reikėjo jau labai seniai – kas savaitę man reikia atvykti pas gydytoją. Su ramentais užlipti laiptais yra išties sudėtinga, mat galiu priminti tik viena koja. Turiu ne vieną pažįstamą, kuris turi problemų su kojomis, tad pasiekti antrame aukšte dirbančius gydytojus būdavę sunku. Tas liftas buvo labai reikalingas. Labai ačiū mūsų merui S. Grinkevičiui už liftą. Kažin, kur buvo ankstesni merai, kodėl anksčiau panašus dalykas nebuvo įrengtas?“ – retoriškai klausė kalnaberžiškė.

About The Author

Related Posts

3 Responses

  • toma

   Ačiū naujajam Kėdainių Merui S. Grinkevičiui už darbą kėdainių miestui!

   Atsakyti
 1. kedainiete

  Labai ačiū savivaldybei, nes būdavo išškūkis su neįgaliu seneliu aplankyti reikiamą aukštą. Mums tikrai palengvins apsilankymus.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.