Šią savaitę Kėdainių miškų urėdijos vairą iš ilgamečio vadovo Juozo Girino perėmė 34 metų Justinas Urbanavičius.

Šią savaitę Kėdainių miškų urėdijai pradėjo vadovauti 34 metų Justinas Urbanavičius.

Šią savaitę Kėdainių miškų urėdijai pradėjo vadovauti 34 metų Justinas Urbanavičius.

Pirmąsias darbo dienas jaunas miškininkas skiria pažinčiai su urėdijos kolektyvu, valdomis ir pradėtais darbais.

„Kėdainių miškų urėdija tikrai nemaža. Iš viso reikia rūpintis 21 754 hektarais valstybinio ir maždaug 5 000 hektarų rezervinio miško. Turiu pažinti aštuonias girininkijas, medelyną. Kolektyvas nemažas – aštuoniasdešimt žmonių. Tad pažintinių darbų netrūksta. Miškui nesu svetimas žmogus. Polinkį jam esu paveldėjęs iš eiguliu dirbusio senelio“, – sakė naujasis Kėdainių miškų urėdijos urėdas.

Miškininko karjerą naujasis Kėdainių miškų urėdas pradėjo nuo žemiausios grandies. Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos Šališkių girininkijos eiguliu J. Urbanavičius įsidarbino dar studijuodamas Lietuvos žemės ūkio universitete (dabar – Aleksandro Stulginskio universitetas). Įgijęs reikiamą išsilavinimą už gerą darbą paskirtas Braziūkų girininkijos girininko pavaduotoju, tapo neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi. Braziūkuose dirbo, kol 2008 metais laimėjo Seimo rinkimus vienmandatėje Kauno-Kėdainių rinkimų apygardoje. 2012 metų birželį Seimas konservatorių miškininką patvirtino Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku.

Dirbdamas Aplinkos apsaugos komitete ir tiesiogiai kuruodamas miškus J. Urbanavičius stengėsi kiek galima stiprinti šį barą ir prisidėti prie Lietuvos miškų išsaugojimo ir kūrimo bazės.

Pirmieji naujojo urėdo darbai - pažinti darbuotojus, valdas ir pradėtus darbus.

Pirmieji naujojo urėdo darbai – pažinti darbuotojus, valdas ir pradėtus darbus.

Pasibaigus Seimo kadencijai J. Urbanavičius grįžo į Kazlų Rūdos mokomąją miškų urėdiją dirbti vyriausiuoju miškininku. 2015 metais jis vėl buvo išrinktas į Kauno rajono savivaldybės tarybą kaip ir 2007-2008 m., kada joje vadovavo Socialinių reikalų ir sveikatos komitetui.

„Miškai ir aplinkosauga – mano stichija“, – taip savo pasirinkimą apibrėžė šis miškininkas. Save atsakingu, atkakliu ir ryžtingu pristatantis J. Urbanavičius parengė išsamią urėdijos vadovo veiklos programą, kurios nuostatų laikydamasis tiki pasiekti gerų rezultatų Kėdainių miškų urėdijoje.

„Didžiausia miškininkų problema – neaiškumas ir nežinomybė dėl ateities. Daug kalbama apie galimas permainas. Tad būtų gerai, kad kuo greičiau paaiškėtų valdžios sprendimai dėl miškų ateities, tada galėtume be trikdžių dirbti“, – sakė J. Urbanavičius.

Jaunojo Kėdainių miškų urėdo biografijoje yra ir dar vienas iškalbingas faktas – jis Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos absolventas, atsargos karininkas. Kartu jis – dviejų vaikučių (Viliaus ir Ievutės) tėvas, prisiekęs keliautojas ir medžiotojas.

Panašios naujienos

2 Responses

  1. Kėdainiškis

    Kaip čia suprasti.Kur dingo buvęs urėdas? Ar čia nesusiję su … Net jo pavardė labiau tiko šioms pareigoms.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.