Pirmasis rugsėjo savaitgalis kupinas reginių ir renginių

Didieji šventės „bum“ – 2 solidūs 200 ir 60 metų jubiliejai ir 3 festivaliai, 3 dideli koncertai ir 2 parodos, 2 turgūs ir amatų kiemelis, 240 dainuojančių vaikų. Šventės organizatoriai – Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių kultūros centras, Kėdainių krašto muziejus ir Kėdainių sporto centras – parengė ir į vieną programą sujungė net 30 kultūrinių renginių. Didžiosios Rinkos aikštė, senamiesčio gatvės ir gatvelės bei kitos miesto erdvės bus pilnos veiksmo keturias dienas.

„Žinome, kaip žmonės yra pasiilgę kultūrinių renginių, mielų, jaukių akimirkų ir paprasto nuoširdaus džiaugsmo. Tegul visi suplanuoti renginiai, į kuriuos mūsų rajono įstaigų darbuotojai įdėjo daug širdies, jėgų ir darbo, išpildo Jūsų lūkesčius. Kėdainių gimtadienis – kasmet vykstanti didžiausia mūsų miesto bendruomenės šventė. Jos tradicija nenutrūko net per pandemiją, todėl ir šį rudenį laukiame Jūsų visų, nepraradusių budrumo ir atsakingumo, susitikti miesto gimtadienio renginiuose“, – saugiai linksmintis ir švęsti kviečia Miesto šventės režisierė Asta Bartkuvienė.

Ketvirtadienis – Miesto šventės atidarymas

Ketvirtadienį, nuo 17 valandos, M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus erdvėje vyks Kėdainių priešgaisrinės saugos sukakties 200 metų minėjimas. Ir pats faktas išskirtinis, ir jį liudijantis istorinis dokumentas unikalus. O šeštadienį aikštelėje prieš Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatą J. Basanavičiaus gatvėje, organizuojamos linksmosios pramogos. Ugniagesiai gelbėtojai, susipažinus su jų veikla, kvies praktiškai išmėginti savo jėgas patiems.

Penktadienį 18 valandą M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus erdvėje nacionalinės reikšmės dokumentinį paveldą sukūrusi Kėdainių kino studija „Mėgėjas“ minės ne mažiau reikšmingą – 60-ąjį savo jubiliejų. Jos įkūrėjai – gydytojas Vitolis Laumakys ir inžinierius Adolfas Morėnas nustebins Jus. Nuo 11 iki 15 valandos toje pačioje jaunimo skyriaus erdvėje šeštadienį suksis dokumentinių filmų retrospektyva ir bus demonstruojami vertingiausi eksponatai.

Dvi dienos pilnos renginių

Penktadienį ir šeštadienį miestelėnai ir svečiai pamatys net trijų skirtingų festivalių programas. Per dvi dienas įvyks 3 festivaliai – skambės baroko opera, išgirsime 3 talentingų atlikėjų koncertus.

Penktadienį startuos miestietiškas kultūros istorijos festivalis „Radviliada“ ir mūsų tautiškumą saugantis folkloro festivalis „Į vidurio Lietuvą susiėję“. Folkloro festivalio sumanytoja Regina Lukminienė sako, kad šis festivalis saugo mūsų tapatybę ir vertybiniu pagrindu ugdo jaunąjį žmogų, jaunąjį pilietį. Festivalyje kėdainiečiai galės susipažinti su vienu didžiausiu Lietuvos regionu – Aukštaitija. Jos tarmių gyvybingumu, folkloro, šokių, tautinio kostiumo, tautodailės ypatumais ir kulinarinio paveldo išskirtinumu. Aukštaitijos regiono folkloro ansamblių sveikinimai miestiečiams šeštadienį aidės nuo prieplaukos. O nuo 15 valandos visi folkloro ansambliai pasirodys pagrindiniame koncerte – Knypavos Rinkos aikštėje.

Šeštadienį į programą įsilies trečias festivalis – „Skambantys perliukai“. Jis jau penktą kartą į Kėdainius sukviečia mažuosius dainorėlius iš visos Lietuvos. Vaikų balsai skambės nuo 15.30 val. Didžiosios Rinkos aikštėje. Atvyksta 30 kolektyvų, 15 solistų ir 2 duetai iš Kauno, Utenos, Vilkaviškio, Šiaulių, Vilniaus, Tauragės, Kaišiadorių, Marijampolės, Panevėžio ir Kėdainių miestų.

Duoklė didikams Radvilams ir miesto istorijai

„Radviliada“, įtvirtindama žinias apie miesto praeitį, į miestiečių protus beldžiasi šeštąjį kartą. Penktadienį festivalis prasidės trijų iškilių profesorių Raimondos Ragauskienės, Aivo Ragausko bei Deimanto Karvelio pokalbiu-diskusija apie kunigaikščius Radvilas. Kėdainiai istoriškai priklausė visoms trims iškiliausios LDK didikų Radvilų giminės šakoms. Bus kalbama apie Kėdainius kaip apie kunigaikščių Radvilų katalikiškosios Nesvyžiaus – Olykos šakos valdas. Diskusijos lyderiai kremta Radvilų giminės paslaptis ir jas atskleidžia mūsų krašto istorija besidominčiai visuomenei.

Atidarymo metu bus iškilmingai įteiktas vienas iš svarbiausių rajono apdovanojimų – jau ketvirtoji Č. Milošo premija.

Miesto šventės ir „Radviliados“ atidarymo proga evangelikų reformatų bažnyčioje –„Dramma da capo“ („drama nuo pradžių“). Tai teatralizuotas XVIII amžiaus itališkų arijų dacapo koncertas. XVIII a. baroko opera sukūrė dainininkų-žvaigždžių fenomeną, kuriuo žavimasi nuo jų šlovės eros iki šiandien. Šios idėjos autorė ir solistė (sopranas) Rūta Vosyliūtė.

Spektaklį režisavo argentiniečių kilmės ispanų aktorius, komikas, klounas, cirko ir teatro režisierius Adrián Schvarzs­tein, o jo choreografė – Jūratė Širvytė-Rukštelė.

Be šio didžiojo penktadienio renginio evangelikų reformatų bažnyčioje vyks dar penki „Radviliados“ koncertai. Šeštadienį 11, 12, 13.30 ir 14.30 valandomis pamatysite ir išgirsite visų trijų Baltijos šalių atstovų pasirodymus. Baroko muzikos subtilybėmis ir pašlovinimais Radviloms rungsis Kėdainių, Biržų ir Raudondvario muzikos mokyklų auklėtiniai, Vilniaus miesto ansamblis ARCADIA CONSORT, baroko ansamblis ARS REVALIA iš Talino ir senosios muzikos ansamblis FABELLA ENSEMBLE iš Rygos.

Du muzikiniai vakarai Didžiosios Rinkos aikštėje

Šeštadienį nuo ankstyvo ryto Senosios Rinkos aikštėje, Paeismilgio, Č. Milošo, Kranto, Didžiojoje gatvėse tradiciškai gausiai rikiuosis prekybininkų stalai, nes šventė be mugės jau neįsivaizduojama. Iki vėlyvo vakaro čia bursis ir jūsų lauks amatininkai, tautodailininkai, kepėjai, ūkininkai, unikalių prekių ženklų kūrėjai su savo produktais, gaminiais, dirbiniais, kulinariniu paveldu bei kitomis gėrybėmis.

Nepraleiskite penktadienio vakaro Didžiosios Rinkos aikštėje folkloro festivalio programoje „Į vidurio Lietuvą susiėję“ folkloro grupės „Atalyjaׅ“ pasirodymo. Tai savo skambesiu labai unikali postfolkloro grupė, kuri kūryboje jungia archajiškąjį lietuvių folklorą su šiuolaikine muzika ir roko, džiazo, indų muzikos elementais.

Šeštadieno vakarą jus džiugins net du skirtingi koncertai Didžiosios Rinkos aikštėje. Viename – neseniai aukso žiedus sumainiusi pora ir pripažinti talentai: dainininkė, grupės „69 danguje“ narė, šokėja ir laidų vedėja Karina Krysko ir roko muzikos atlikėjas, Lietuvos atstovas Eurovizijoje’2008 Jeronimas Milius kėdainiškiams paruošė specialią programą. Scenoje vyks įspūdingas dueto koncertas su gyvo garso grupe ir vakaro šou programa. Po Karinos ir Jeronimo pasirodymo scenoje švytės nenugalima, nepakeičiama ir neišsisemianti hiphopo muzikos grupė „G&G Sindikatas“.

Metalo žirgai ir ekskursijos po miestą

Nuo Atgimimo ąžuolyno iki Vilainių per J. Basanavičiaus gatvę plačia kolona ant savo metalinių žirgų šeštadienį skries baikeriai. Taip jau ne vienerius metus gausiai ir garsiai ratus apie miestą sukdami savo sveikinimą jam skiria Kėdainių baikerių klubas „BornAgain MCC“ kartu su kitų miestų baikerių klubais. Vėliau Didžiosios Rinkos aikštėje bus galima apžiūrėti motociklus.

Tradicija tampa jau kelerius metus iš eilės vykstančios nemokamos pažintinės ekskursijos po Radvilų miestą. Šeštadienį nuo 10 ir 13 valandos su Krašto muziejaus gidais pasivaikščiokite po miestą. Nauja pramoga – nemokami edukaciniai plaukimai Nevėžio upe su mūsų pamilta vytine „Vėtra“. Plaukimai bus tik trys – 12, 13.30 ir 15 valandomis. Tad suskubkite registruotis.

Sportininkams dviejų dienų festivalis ir respublikinis renginys

Miesto šventės metu organizuojami sporto ir sveikatingumo renginiai, nors taip ir nevadinami, bet tampa jau vos ne atskiru sporto festivaliu. Ketvirtadienį ir šeštadienį: dviračių žygis, bėgimas, šiaurietiškas ėjimas, linksmieji žaidimai, pliažo tinklinis ir krepšinis, o sekmadienį dar vyks ir respublikinis renginys.

Nuo 19 valandos ketvirtadienį Didžiosios Rinkos aikštėje prasidės dviratininkų žygis vakarėjančio miesto gatvėmis. Tą patį vakarą nuo 21 valandos startuos 6 km 649 metrų vakarinis bėgimas ir 3 km 245 metrų šiaurietiškas ėjimas. Nuo 19.30 valandos Didžiosios Rinkos aikštėje vaikai bėgs simbolinius 649 metrus. Šiais metais pirmą kartą dviračių žygį organizuos Kėdainių sporto centras ir jau įgudę ne tik rajoninių, bet ir respublikinių renginių talkininkai – dviračių sporto klubas „Veloratai“. Šalia Kėdainių arenos sekmadienį nuo ryto pirmą kartą mūsų rajone vyks V baigiamasis Lietuvos kalnų dviračių maratono’ 21 Kėdainių etapas.

Na, o šeštadienį nuo 11 valandos ryto multifunkcinėje sporto ir pramogų erdvėje Skongalio gatvės gale, šalia Nevėžio upės užtvankos, bus surengta nuotaikingų sportinių žaidimų zona vaikams ir šeimoms.

Kėdainių kultūros centras pasirūpino mažųjų atrakcijomis. Toje pačioje sportinių veiklų erdvėje vaikams iki 17 valandos veiks vaikų kiemelis su batutų parku.

Kėdainių kultūros centro informacija

Užs. Nr. 111

Panašios naujienos