Kompleksiškas Kėdainių miesto upių prieigų sutvarkymas, sukuriant patrauklias viešąsias erdves bendruomenei ir verslui, įvertintas ekspertų. Šiam projektui įteiktas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014–2020 m. apdovanojimas.

Senasis pėsčiųjų tiltai per Nevėžį. (V. Juškos nuotr.)

Vertino grupės

Ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingame renginyje įteikti VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014–2020 m. apdovanojimai, skirti geriausiems infrastruktūros projektams šalies regionuose.

„Regionų magnetai“ – tai kampanija, kurios metu regionuose pristatomi 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) finansine perspektyva finansuoti infrastruktūros projektai, gyventojai supažindinami su ES galimybėmis bei regionų plėtra.

Geriausius projektus šalyje rinko ekspertai ir piliečiai. Ir specialistų, ir gyventojų įvertinti projektai kėlė panašius tikslus, tačiau savivaldybės pasirinko skirtingas priemones tiems tikslams pasiekti.

Ką padarė kiti?

Šalies savivaldybių administracijos suko galvas kaip gaivinti regionus, investuojant ES lėšas, kaip sukurti miestų erdves, patrauklias gyvenimui ir darbui, ko reikia, kad miestas taptų magnetu, pritraukiančiu žmones ir verslus.

Rekonstruotas pėsčiųjų tiltas per Smilgos upelį, sutvarkyti pėsčiųjų-dviračių takai.(V. Juškos nuotr.)

Jeigu Kėdainiai tvarkė Nevėžio ir Smilgos upių prieigas, sukuriant patogias viešas erdves gyventojams, turizmui ir verslui, tai Visaginas pritraukė pasaulinio lygio gamybinę įmonę, Druskininkai investavo į kultūros, Kupiškis – į viešojo transporto infrastruktūros kokybę, Tauragė atgaivino buvusį karinį miestelį, o Šilutė – istorinį parką.

Pasikeitė neatpažįstamai

Gera žinia, kad Kauno apskrityje, ekspertų vertinimu, nugalėjo kėdainietiškas projektas – „Kompleksiškas Kėdainių miesto upių prieigų sutvarkymas, sukuriant patrauklias viešąsias erdves bendruomenei ir verslui“.

Kėdainių miesto upių prieigų sutvarkymo projektą vainikavo naujas modernus pėsčiųjų tiltas per Nevėžį.

Jo tikslas – prisidėti prie palankių sąlygų skatinimo paslaugų sektoriui bei prie gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo Kėdainių mieste. Įgyvendinus šį projektą neatpažįstamai pasikeitė Kėdainių senamiesčio, Nevėžio ir Smilgos upių pakrančių estetinis vaizdas. Sutvarkius viešąsias erdves pagerėjo gyvenimo kokybė ir sąlygos paslaugų sektoriui, pagražėjo aplinka, atsirado daugiau patogių viešųjų erdvių, sumažėjo automobilių statymo vietų senamiestyje trūkumas. Kėdainiai tapo patrauklūs ir gyventojams, ir turistams.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2017-ųjų sausis – 2020-ųjų kovas.

Dėkoja komandai

Geriausiu pripažinto projekto įgyvendinimo metu Kėdainių rajonui vadovavo tuometinis meras Saulius Grinkevičius. Šiandien jis džiaugiasi reikšmingu apdovanojimu ir dėkoja buvusiam pirmtakui – merui Rimantui Diliūnui, pradėjusiam Kėdainių senamiesčio viešųjų erdvių tvarkymo darbus.

S. Grinkevičius: „Džiugu, kad komandinis darbas davė puikų rezultatą, o projektas pripažintas geriausiu Kauno apskrityje.“

„Tapęs meru, tęsiau kolegos R. Diliūno pradėtus projektus. Žinoma, vienas to tikrai nebūčiau padaręs, todėl esu dėkingas visai rajono savivaldybės administracijos komandai – tuometiniam direktoriui Ovidijui Kačiuliui ir jo pavaduotojui Viačeslavui Čerenkovui, vyriausiam rajono architektui Vytautui Kundrotui, Statybos ir turto bei Strateginio planavimo ir investicijų skyrių vedėjams bei specialistams, dirbusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Iš tiesų džiugu, kad darbai padaryti, o projektas pripažintas geriausiu Kauno apskrityje“, – sakė rajono tarybos narys S. Grinkevičius.

Padaryta daug

Kėdainių senamiesčio ir Nevėžio pakrančių tvarkymas prasidėjo prieš trejetą metų, kai rajonui vadovavo S. Grinkevičius.

Gyventojų patogumui – automobilių stovėjimo aikštelė prie Muzikos mokyklos. (A. Malinauskienės nuotr.

Per tą laiką – nuo 2017-ųjų iki 2019-ųjų, buvo atidarytas pėsčiųjų tiltas per Smilgos upelį ir sutvarkyti teritorijoje esantys pėsčiųjų-dviračių takai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su laisvalaikio zona ir mažosios architektūros elementais Didžiosios Rinkos a. 5, prie M. Daukšos viešosios bibliotekos, automobilių stovėjimo aikštelės Radvilų ir Josvainių gatvėse, suremontuotas pėsčiųjų tunelis po Tilto gatve ir rekonstruoti pėsčiųjų-dviračių takai tarp Tilto, Smilgos ir Žemaitės gatvių.

Poilsio zona prie M. Daukšos viešosios bibliotekos. (A> Barzdžiaus nuotr.)

Kėlė aistras

Kėdainių miesto upių prieigų sutvarkymo projektą, galima sakyti, vainikavo daug diskusijų sukėlęs naujas modernus pėsčiųjų tiltas per Nevėžį. Žymaus architekto Rimvydo Palio ir jo dukters Ievos Palytės-Veilandienės kūrinys šiandien – vienas labiausiai mėgstamų senamiesčio traukos objektų, į kurį pasižiūrėti atvažiuoja ir kitų rajonų gyventojai.

Sutvarkyta Nėvežio krantinė, įrengta prieplauka, kurioje prišvartuotas laivas „Vėtra“. (A. Barzdžiaus nuotr.)

Šalia įspūdingo tilto buvo sutvarkyta upės krantinė, įrengta prieplauka. Visą šį ansamblį itin pamėgo kėdainiečiai.

Paskutinis darbas

Visuomenės naudojimui atvėrus sutvarkytas senamiesčio erdves ir tiltus, liko tik nedideli grandiozinio tvarkymo projekto darbai, kurie užbaigti 2020 metų pradžioje. Tai – Radvilų gatvės teritorijos, pažymėtos Nr. 8D, sutvarkymas. Čia įrengta viešoji erdvė su poilsio zona.

Panašios naujienos

10 Responses

 1. Džiaugsmas

  matyti tikrai gražiai sutvarkytas erdvės. Už tai dėkojame Jums Sauliau Grinkevičiau ir Jūsų komandai. Esate verti apdovanojimo. Galite juo didžiuotis.
  Sėkmės tolimesniuose darbuose.

  Atsakyti
 2. toma

  Ačiū Ačiū Sauliui Grinkevičiui už pakeltą miestą iš pelenų… Dziugu gyventi tik Jūsų dėka!

  Atsakyti
 3. Rimantas

  Baisu prisiminti tą pėsčiųjų tiltą per Nevėžį, per Smilgą. Kiek buvo valdžių ir visiems buvo dzin. Jei ne mūsų buvęs meras Saulius Grinkevičius, neįsivaizduoju kokie būtų Kėdainiai šiandien. Žmogus be jokio susireikšminimo ėmė ir padarė. Štai ir įvertinimas.

  Atsakyti
 4. Labai

  gražios nuotraukos, yra kur,, akis paganyti,, puikus straipsnis. Ačiū žurnalistei.
  Visos puikios erdvės. Net nežinau kuri gražiausia. Greičiausiai pats įspūdingiausias tiltas per Nevėžį. Tai mūsų miesto pasididžiavimas. Tiltas, kuris jungia Aukštaitiją ir Žemaitiją, kartu ir dvi konfesijas . Ir, žinoma,
  ,, Vėtra,,, kuri labai gražiai įsikomponuoja į bendrą vaizdą.

  Atsakyti
 5. O

  įdomu kada bus sutvarkyta ar įrengta normali maudymosi vieta poilsio erdvėje Skonglio gatvės gale? Aišku, dabar ne sezonas,neaktualu.Bet netruks ateiti vasara ir vėl ta pati problema.Kaip sako ruošk roges vasarą, o ratus – žiemą. Ar ir vėl teks, kaip ten Manvydas rašė, maudytis su trimeriu ir alpakomis?

  Atsakyti
  • Lionius

   Jau kiek laiko Tamulis merauja Kedainiuose, o paprasciausio dalyko kaip smelio atvezti i pliaza nesugeba atlikti. Va cia tai meras ir jo visas uznugaris visa Darbo partija. Koks darbas tokia ir partija. Apgailetina. Kada kedainieciai prades tiketi tais, kurie irodo darbais, kad dirba, o ne vien ledu talonus is helikopterio meto?

   Atsakyti
 6. iš vis nežinau ką jis veikia. Kartais paskaitau darbotvarkę ir lieku apakęs. Kaip sako gyvenk ir žvenk.atlyginimą tokį gauna. Nijole viską reguliuoja, pasiskaičius įtakingos ponios politikos pradžiamokslį. Ir ką? Ir nieko..susikukavę, susiburkavę, kaip balandėliai ir net į tarybos narių klausimus(opozicijos) nesugeba atsakyti Į klausimą kam išnuomotas plotas išlemeno bele ką kas buvo ant lie_uvio galo. Kur tai matyta? Norėčiau sužinoti už kiek Naujeliene pasidavė naujokienei. Gėda jums ponia Naujeliene. Kitąkart pasirepetuokite prieš atsakinėdama, kad taip kvailai neatrodytumėte.
  Iš mero ataskaitos praeitų metų tai dar negaliu atsigauti..Ataskaita yra ataskaita… Perkirpau juostelę ir kiti kalambūrai… Gražu net žalia..

  Atsakyti
  • Karolis

   Cia jus apie ta slaveja skekat, uzuojauta Kedainieciams. Vieno jau neliko seimuno kuris po renginius su pigiom dovanom, ne is savo kisenes, slitinejo 🙂

   Atsakyti
   • Gera

    metafora-šlavėjas. Dar juostelės kirpėjas…
    Taip, aš irgi pagalvojau apie fontaną Vytauto parke. Puiki poilsio vieta. Su vienu bet… Mere, mere, kaip jums negėda. Juk mes jus rinkom būti miesto šeimininku. O kas gavosi? Su kuo sutapot, toks ir pats patapot . Spjaukit vieną kartą per petį tai močiutei ir pradėkit dirbti _žmonėms. Pažiūrėkit kaip dirba Vitalijus Mitrofanovas, Šarūnas Vaitkus, Ričardas Malinauskas

 7. as

  Vytauto parke nuostabus fontanas įrengtas,o jis kodėl vasarą vos gyvas?? Kame esmė ponas tamuli, su savo ponia Naujokiene?? Kaiop jūs nusibodot ponai kas uz jus stovi, kad nieko nedarot ir vis valdzioje?? GĖDA ar jums patiems negeda?? uspaskio jau nėra tai nors po jo vėliava, bet galit pajudinti galveles..

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.