Kėdainių LIONS moterų klubo narės apsilankė Kėdainių miesto ir rajono seniūnijose ir išdalino higieninius paketus. Juos socialiniai darbuotojai paskirstė savo seniūnijose gyvenančioms merginoms. Akcija jau antrus metus vyksta ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose Pabaltijo šalyse. Pasak Kėdainių LIONS moterų klubo prezidentės Jūratės Tylienės, su higieninių paketų trūkumo problema susiduria nemažai merginų, kurių šeimos finansiškai verčiasi sunkiai.

Kaip pasakojo J. Tylienė, buvo atlikti tyrimai, kurių rezultatai nustebino. Paaiškėjo, kad viena iš aštuonių merginų negali išeiti į mokyklą dėl to, kad neturi higieninių paketų arba dėl šios priežasties mokykloje negali dalyvauti kūno kultūros pamokose, kitose veiklose.

Paaiškėjo, kad viena iš aštuonių merginų negali išeiti į mokyklą dėl to, kad neturi higie­ninių paketų.

Iš viso Kėdainių mieste ir rajone išdalintos 152 dėžės higieninių paketų. „Vyko akcija, kurios metu perkant „Always“ higieninių paketų pakuotę, vienas paketas paaukojamas Lietuvos merginoms“, – apie tai, kaip surinktos higienos priemonės, sakė J. Tylienė.

J. Tylienė pasakojo, kad merginos apie šią problemą gėdijasi kalbėti ir tokia tema kai kurioms iš jų yra tabu. Be to, jai pačiai šiomis temomis teko kalbėtis ir tiesiogiai su merginomis: „Buvo toks pokalbis Gudžiūnų seniūnijos bendruomenės dienos centre. Merginoms iš tiesų trūksta žinių: kaip pasiruošti, ką daryti.“

Iš viso Kėdainių mieste ir rajone išdalintos 152 dėžės higieninių paketų.

Pašnekovės nuomone, socialiai remtinos šeimos gauna paramą maisto produktais, jos gauna ir skalbimo priemonių, tačiau būtų vertinga atsižvelgti ir į higieninių paketų trūkumą: „Važinėdamos po seniūnijas, jau antrus metus dalyvaudamos tokioje akcijoje mes matome, koks didelis poreikis yra, kaip jis didėja.“

Panašios naujienos