Balandžio 27-ąją, Medicinos darbuotojų dieną, Kėdainių krašto medikų bendruomenė šiemet pasitiko visiškai kitaip, nei buvo įpratę. Jokių bendrų švenčių, išvykų su bendradarbiais, svečių vizitų, neįvyko ir Metų medicinos darbuotojo rinkimai. Tačiau krašto medikai neliko be šventės, jie sulaukė simbolinio koncerto, gausybės sveikinimų iš rajono gyventojų, įstaigų, įmonių ir organizacijų.


Pakėlė nuotaiką

Kėdainių ligoninės ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikams pusvalandžio trukmės koncertą vidiniame šių dviejų įstaigų kiemelyje surengė populiariosios klasikos kūrinių atlikėjas Paulius Bagdanavičius. Skambančių dainų ir lauke, ir pro pastatų langus klausėsi medikai, darbuotojai, kiekvieną dainą palydėdami plojimais.

Dainininkas prisipažino, kad jam neįprasta tokiu būdu lauke sveikinti medikus.

Koncertą atlikėjas P. Bagdanavičius pradėjo daina „Ačiū, kad šalia esi“, kuri, jo manymu, šiandien labiausiai tinka visiems medikams.


„Visą laiką su šeima buvome namuose Vilniuje. Pilnai laikėmės karantino, todėl šiandien yra mano pirmas viešas išėjimas. Jaučiuosi neįprastai, tačiau medikai – mūsų herojai, dėl jų laikantis visų karatino sąlygų, galime sukurti nedidelę šventę ir taip pakelti jiems nuotaiką. Ačiū, medikams, nes jie rūpinasi mūsų sveikata ir gelbsti gyvybes“, – kalbėjo P. Bagdanavičius.

Yra ir gera žinia

Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasys Skauminas prisipažino, kad per ilgą jo, gydytojo, darbo karjerą, tokių sunkių, sudėtingų ir įtemptų metų nebuvo. Dėl koronaviruso pandemijos pasikeitė medikų darbo režimas, atsirado daug naujų reikalavimų, tvarkų. Tai, žinoma, kelia daug įtampos bei streso ir darbuotojams, ir pacientams.

Nepaisant naujų iššūkių įstaigos vadovas džiaugiasi, kad visi 335 ligoninės darbuotojai patikrinti dėl Covid-19 ir visų atsakymai yra neigiami.

„Tokių laikų tikrai nėra buvę, tiek įtampos nesame turėję. Mums visos dienos nelengvos, bet šiuo metu jos ypač sunkios, atsakingos ir įtemptos. Smagu ir labai malonu, kad profesinės šventės proga sulaukėme daug sveikinimų iš žmonių, organizacijų. Kolegoms medikams linkiu sveikatos, kai būsime sveiki, tada viskas bus gerai – ir darbe, ir namuose. Sveikatos linkiu ir mūsų darbuotojams, ir visiems žmonėms. Saugokite save ir aplinkinius“, – sakė S. Skauminas.


Neišėję iš rikiuotės

Medicinos darbuotojų dieną Kėdainių PSPC kolektyvas pasitinka su viltimi, kad sunkiausios dienos galbūt jau praeityje. Šiuo metu įstaigoje dirba apie tris šimtus darbuotojų. Daugiau kaip pusė jų ištirta dėl koronaviruso. Gera žinia, kad nė vienam nenustatytas teigiamas Covid-19 testas. Kėdainių PSPC veikiančioje Karščiavimo klinikoje apsilankiusiems pacientams taip pat visi testų atsakymai buvo neigiami.

Pasak Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotojos organizaciniam-metodiniam darbui Jūratės Judickienės, kasmet minima Medicinos darbuotojų diena labai brangi ir svarbi visiems medikams, ir anksčiau, ir dabar, šių sunkių pasaulinės pandemijos dienų kontekste.

 „Džiugu, kad esame susitelkę, dirbame darniai. Džiaugiuosi, kad visi pas mus dirbantys medikai yra sveiki, neišėję iš rikiuotės. Manau, jog ši diena tai – dar vienas akcentas, jog mediko profesija yra svarbi, reikalinga ir verta pagarbos. Kolegoms linkiu sėkmės, kad sektųsi kiekvienas darbas, kad sėkmė lydėtų namuose ir gyvenime“, – sakė J. Judickienė.  

[ngg src=”galleries” ids=”30″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]