Praėjusį penktadienį Kėdainiuose lankėsi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Ji susitiko su rajono bei ligoninės vadovais, diskutavo su krašto medikų bendruomene.

Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas ministrei R. Šalaševičiūtei atvirai pasakojo, kuo gyvena krašto medikai.

Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas ministrei R. Šalaševičiūtei atvirai pasakojo, kuo gyvena krašto medikai.

Ministrė apžiūrėjo Greitosios medicinos pagalbos skyrių, lankėsi Psichikos sveikatos skyriuje ir Psichiatrijos dienos stacionare, Dantų gydymo, Pediatrijos, Slaugos ir palaikomojo gydymo, Chirurgijos bei Reanimacijos, Vaikų ir Reabilitacijos skyriuose, laboratorijose.

Atostogos – pažinčiai su rajonais
,,Šiuo metu Seimo nariams yra atostogos, nevyksta posėdžiai, todėl būtent šį laiką išnaudoju lankydama rajonines ligonines. Su respublikinėmis gydymo įstaigomis jau susipažinau, dabar aktualu pamatyti, kuo gyvena regioninių, rajoninių ligoninių bei poliklinikų medikai. Kiekvienoje gydymo įstaigoje pamatau vis naujų problemų, iškyla aktualių klausimų. Per dvi savaites teko nemažai pavažinėti. Galiu pasakyti, kad Kėdainiai turi problemų, bet jos nėra itin didelės“, – sakė ministrė.

Įstrigo nemažos eilės
Vaikščiodama poliklinikos koridoriais R. Šalaševičiūtė pamatė, kad prie dažno kabineto laukia gana nemažos eilės. „Eilių pas gydytoją klausimas yra skaudus. Manau, kad tą bėdą turime spręsti. Kaip tai efektyviai padaryti, dar diskutuojame. Mano manymu, slaugytojams suteikus daugiau galių, gydytojai galėtų sparčiau priiminėti ligonius.
Kėdainiai negali skųstis slaugytojų stoka. Iš tikrųjų čia yra praktiškai vos ne europinis lygis pasiektas, nes slaugytojų ir gydytojų santykis Lietuvoje šiandien yra toks, kai vienam gydytojui tenka 1,17 slaugytojų, kai Europos Sąjungos vidurkis – vienam gydytojui tenkančios 2,13 slaugytojos. Kėdainiuose yra labai netoli tos ribos, kai gydytojas turi 2 slaugytojas“, – konstatavo ministrė.
Ministrė siūlė slaugytojoms suteikti daugiau teisių, ne tik išrašyti vaistų receptus, bet ir atlikti daugiau funkcijų.
Susitikime su medikų bendruomene daug dėmesio skirta slaugytojų darbo užmokesčio klausimams. Ministrė pastebėjo, kad Kėdainiuose slaugytojų atlyginimai yra vieni iš mažiausių Lietuvoje, bet nuo šių metų pradžios jie jau didinami 8 proc.

Ministrei į akis labiausiai krito eilės prie gydytojų kabinetų durų.

Ministrei į akis labiausiai krito eilės prie gydytojų kabinetų durų.

Tuščių pažadų nežarstė
Gydymo įstaigų vadovai ministrei kėlė prasčiausiai atrodančių, dar nerenovuotų Dantų gydymo skyriaus ir laboratorijos, Neurologijos, Greitosios medicinos pagalbos skyrių rekonstrukcijų klausimus, tačiau pažado skirti finansavimą iš ministrės neišgirdo.
,,Žinoma, kad noriu, jog visur ir viskas būtų padaryta gražiai, kad būtų skirti pinigai. Šiems metams yra skirtas 1 mln. litų iš valstybės investicijų fondo ir jis bus panaudotas slaugai remti“, – tvirtino R. Šalaševičiūtė.
Greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai prašė naujų automobilių, tačiau R. Šalaševičiūtė pastebėjo, jog iš tiesų automobiliai nėra tokie ir blogi. Ji užsiminė, jog ministerijoje pradedama automobilių parko atnaujinimo programa – yra numatyta pirkti 30 B klasės automobilių ir 13 C klasės reanimobilių, tačiau kiek jų teks Kėdainiams, dar nėra aišku.
Kitas svarbus klausimas, apie kurį kalbėjo ministrė, tai – medicinos punktų perkėlimas į mokyklų patalpas. Tačiau galutinio sprendimo dėl tokių pokyčių dar nėra.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.