„Konsultacinėje poliklinikoje pokyčiai prasidėjo pradėjus dirbti skyriaus vedėjui Artūrui Indriuškai ir vyr. slaugytojai Gabijai Mažuolienei“, – sako VšĮ „Kėdainių ligoninė“ direktorė Edita Vaškevičienė ir pristato pokyčius, kurių pagrindinis tikslas – atskirti dvi įstaigas siekiant, kad pacientams būtų paprasčiau orientuotis, o įstaigoms – lengviau administruoti patalpas.

Kėdainių ligoninė ir VšĮ „Pirminės sveikatos priežiūros centras“ daug metų gyvuoja po tuo pačiu stogu. Konsultacinės poliklinikos ir šeimos gydytojų kabinetai persipynę tuose pačiuose koridoriuose. Pasak E. Vaškevičienės, pacientui dažnai sudėtinga orientuotis, kurioje įstaigoje jis yra. Dar didesnę painiavą įneša ir patys gydytojai – ginekologai ir chirurgai – dirbantys abiejose įstaigose. Todėl koreguojama Konsultacinės poliklinikos darbo tvarka.

Kas pasikeitė?

Nuo rugsėjo 1-os dienos visi Kėdainių ligoninės konsultuojantys gydytojai dirba Konsultacinėje poliklinikoje.

Registracija pas II lygio specialistą vyksta tik VŠĮ „Kėdainių ligoninė“ registratūroje.

Registratūroje nebeliko specialistų langelių, atėjęs pacientas prie bet kurio laisvo langelio gali užsiregistruoti pas bet kurį specialistą.

Pacientų patogumui du darbuotojai telefonu vykdo registraciją pas II lygio specialistus.

Ligoninės kasa perkelta į registratūrą.

Pacientams dėl pakartotinių talonų pas specialistą nebeteks grįžti į registratūrą, pacientui paskirs laiką konsultaciją atliekantis specialistas.

Nuolatos konsultuojančių gydytojų specialistų tinkleliai yra trims mėnesiams į priekį, nauja registracija bus skelbiama nuo kiekvieno mėnesio 25 dienos.

Artimiausi pokyčiai

Atsinaujina konsultacinės poliklinikos kabinetų užrašai, informaciniai stendai.

Savitarnos rūbinė, rakinamos spintelės ir paprastos kabyklos rūbams. Pacientų viršutinių rūbų saugumui įrengtos vaizdo kameros.

Kėdainių ligoninės direktorė informuoja, kad Konsultacinėje poliklinikoje nuo 2022 m. balandžio 1 d. dirbantiems gydytojams specialistams ir bendrosios praktikos slaugytojoms apmokamas virškvotinės paslaugos.

Per kelis mėnesius matoma nauda: pacientų priimama daugiau, mažesnės pacientų eilės, darbuotojai užsidirba daugiau dirbdami pagal savo etatinį krūvį, ligoninė pradeda įgyvendinti skirtą TLK kvotą.

VšĮ Kėdainių ligoninės ir „Kėdainių mugės“ inf.

Titulinė nuotrauka:

Registratūroje neliko specialistų langelių, tad pacientas gali užsiregistruoti pas bet kurį specialistą.
(Kėdainių ligoninės nuotr.)