„VšĮ Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė sulaukusi Kėdainių rajono savivaldybės Mero Valentino Tamulio siūlymo tęsti pradėtus sunkius darbus ir aktyvaus ligoninės darbuotojų palaikymo, nusprendė pabaigti pradėtus darbus ir įgyvendinti naujus pokyčius”, – prieš tris valandas paskelbė VšĮ Kėdainių ligoninė.

Praėjusią savaitę E. Vaškevičienė buvo apsisprendusi pasitraukti iš užimamų pareigų nuo spalio 25 dienos.

Tuo tarpu dalis ligoninės darbuotojų kitą dieną kreipėsi į merą ir prašė E. Vaškevičienės neatleisti.

Ketvirtadienį iš  ryto meras V. Tamulis priėmė grupę „Kėdainių ligoninės“ darbuotojų. Jų teigimu, E. Vaškevičienė dirba gerai, ligoninėje įvedė tvarką.

„Apie jokį mobingą kalbos nėra. Mes norime apginti direktorę, kuri nedirbančiuosius privertė dirbti. Kalbėjome su meru apie tai, kad direktorė toliau tęstų savo darbą“, – „Kėdainių mugei“ sakė ligoninės darbuotojai. „

Praėjusią savaitę vykusiame rajono tarybos posėdyje E. Vaškevičienė pristatė pokyčius įstaigoje ir kalbėjo apie tai, kad medikai gali daugiau užsidribti, kad priimama daugiau pacientų, tapo lengviau užsiregistruoti, taip pat pristatė naujoves, tarp kurių – Kėdainiuose atliekama populiari venų varikozės operacija lazerių, planuojamos akių vokų ir kitos operacijos.

Tarybos nariai vadovei uždavė nemažai klausimų, tarp jų – ir dėl anoniminio skundo, kuriame akcentuojama, kad kolektyve tvyro baimė, įvardijama, kad direktorė galimai su darbuotojais bendrauja nepriimtinu būdu. Išsakyta mintis, ar negali Kėdainiuose pasikartoti Šiaulių tragedija, kai iš gyvenimo pasitraukė medikė. Tarybos nariai domėjosi, ar priimtina įstaigos vadovei su darbuotojais bendrauti elektroniniu paštu bei dėl jos bendravimo tono.

„Apie save esu prisiklausiusi įvairiausių dalykų. Žinau, kad mano pokalbiai įrašomi. Kai vyksta susirinkimai darbe – kalbame apie darbo organizavimo pokyčius ir dėl ko jie yra. Keičiasi ne darbo sąlygos, o darbo pobūdis. Tai nėra mobingas.

Taip, aš kartais vakarais parašau elektroninius laiškus darbuotojams, nes dieną nespėju atlikti visų darbų ir prie kiekvieno prieiti. Per kiekvieną susirikimą visiems akcentuojama – visi darbuotojai, kuriems kyla klausimai, gali ateiti pas mane, mano durys atrakintos ir jiems bus paaiškinta. Esu girdėjusi, kad bus naikinami kai kurie skyriai. Iš kur tos kalbos – nežinau, nes tokių planų tikrai nėra“, – kalbėjo E. Vaškevičienė.

Tarybos nariai domėjosi, kodėl mažėja darbuotojų skaičius laboratorijoje, apie Valstybinės darbo inspekcijos atlikto tyrimo pagal darbuotojo skundą.

Pasak E. Vaškevičienės, buvo nustatyti keturi pažeidimai. Du iš jų – dėl darbo grafikų, vienas – dėl profesinės rizikos vertinimo lentelės atlikto tyrimo neužpildymo, ketvirtasis – dėl vidinės dokumentacijos informacijos neperdavimo tarp įstaigos darbuotojų: „Visi pažeidimai yra ištaisyti“.

Į tarybos narių klausimus ligoninės vadovė atsakinėjo daugiau nei valandą.