Socialiniuose tinkluose kėdainiečiai dalijasi jau antru Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino prašymu finansiškai paremti ligoninę, kuri galėtų įsigyti apsaugos nuo infekcijos priemonių.


Kėdainių įmonės, privatūs asmenys suskubo pervesti lėšų ir ragina tai padaryti kitus. Kokios pagalbos dabar labiausiai reikia Kėdainių ligoninei, „Kėdainių mugė“ paklausė ligoninės vadovo S. Skaumino.

Apsaugos priemonių dar turi

Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus S. Skaumino, nors ligoninė kol kas yra apsirūpinusi apsaugos priemonėmis, tačiau jas reikia pirkti iš įstaigos lėšų.

„Apsaugos priemonių turime ir nuolat įsigyjame. Tačiau jų kainos kyla ne dienom, bet valandom. Kaip pavyzdį pasakysiu, jeigu pirmas vienkartines kaukes pirkom už 0,90 Eur už dėžutę, tai dabar tos kaukės kainuoja 20 Eur už dėžutę, – sakė VšĮ Kėdainių ligoninė direktorius. – Užsakome ir perkame dabar, ruošdamiesi ateičiai: vakar atsivežėm tūkstantį vienkartinių chalatų, prijuosčių tūkstantį, kaukių tūkstantį, respiratorių penkiasdešimt, gausim dar tūkstantį. Kitą savaitę gausim du šimtus testų, kurių visai neturim – Kauno klinikos davė tik penkis, kuriuos panaudojom ligoniams ištirti.“

Visuomenės parama – itin reikalinga

Pasak S. Skaumino, nors Sveikatos apsaugos ministerija ir kalba, kad milijonais visko užperka, bet Kėdainių ligoninė dar nėra gavusi nieko.

„Kaip tik dabar ruošiu detalų prašymą Kėdainių rajono savivaldybei. Bus rajono tarybos posėdis, planuoja mums kažkiek skirti. Galbūt ras sprendimą“, – antradienį paklaustas, ar savivaldybė jau skyrė lėšų būtiniausioms apsaugos priemonėms įsigyti, teigė S. Skauminas.


Ligoninė turi užsisakiusi reikalingų priemonių ir viskas kainuos. (Pavyzdžiui, testai kainuoja po septynis eurus vienas.) Dėl to ir prašoma visuomenės paramos. Nemažai rėmėjų jau atsirado, įstaigos vadovas dėkingas jiems ir planuoja kas savaitę viešai padėkoti ir paskelbti, kam jų parama buvo panaudota.

Didelės bėdos dar nėra. Nes atsargas pirkti pradėjom jau prieš mėnesį ir dar jas naudojam. Pildoma yra nuolat. Kaupiam, užsakinėdami naujų. Jeigu laiku atveš… Bet nežinia kas bus. Dar nėra ligonių antplūdžio.

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas


Kol kas papildomos lėšos koronaviruso akivaizdoje Kėdainių ligoninę pasiekia tik iš privačių ir juridinių rėmėjų. Kėdainių rajono savivaldybė dar tam nebuvo išleidusi nė euro.

„Kaip tik dabar ruošiu prašymą ir detalizaciją savivaldybei. Bus rajono tarybos posėdis, planuoja mums kažkiek skirti“ , – paklaustas apie savivaldybės ar valstybės finansinę injekciją ekstremalioje situacijoje sakė ligoninės direktorius.


Gali ir neužtekti

„Galbūt savivaldybė ras sprendimą, – vilties nepraranda S. Skauminas. – Šiandien didelės bėdos dar nėra. Nes atsargas pirkti pradėjom jau prieš mėnesį ir dar jas naudojam. Pildoma yra nuolat. Kaupiam užsakinėdami naujų. Jeigu laiku atveš… Bet nežinia kas bus. Dar nėra ligonių antplūdžio.“

Sergamumo koronavirusu Kėdainiuose dar nėra. Kaip sakė Kėdainių ligoninės direktorius, yra tik įtariamų atvejų, kai apžiūrint pacientus medikams tenka ir apsauginius kostiumus užsidėti, ir respiratorius.

„Nors įtariamų atvejų pasitaiko kiekvieną dieną, dar nėra nė vieno patvirtinto atvejo, – patikino S. Skauminas. – Bet jei pasipils, kaip pasipylė Vilniuje ar kitur, tai tada apsaugos priemonių bus sunaudojama žymiai daugiau ir esamų atsargų gali nebeužtekti.“

„Iškritusių“ medikų nėra

Paklaustas, ar netrūksta medicinos darbuotojų, ar neliks kėdainiečiai be medikų pagalbos, direktorius atsakė: „O kur jie pasidėjo? Yra, dirba. Nieko dar nesame karantinavę, visi dirba. Nėra „iškritusių“ iš darbo. Yra tik dalis personalo, kurie saviizoliacijoje. Bet yra dalis skyrių, kurie karantino metu paslaugų neteikia, pavyzdžiui, reabilitacijos skyrius. Darbuotojams yra pavestos kitos užduotys.“

Prie ligoninės pastatyta palapinė, kurioje bus skirstomi pacientai. Manto Kažukausko nuotr.

Pasak S. Skaumino, kol kas nėra ir savanorių poreikio. Paklaustas, kokioms funkcijoms atlikti gali prireikti savanorių, direktorius pasvarstė, kad gal jie padėtų pacientų skirstymo punkte, gal kokius tyrimus nuneštų.

„Kol kas verčiamės savo jėgomis. Ateityje matysim“ , – viskam pasiruošęs ligoninės vadovas.

Greta Priėmimo skyriaus pastatyta pacientų paskirstymo palapinė prie, ruošiami atskiri įėjimai į pastatą karščiuojantiems ir nekarščiuojantiems pacientams.

Pasirengimo darbai vyksta ir ligoninės patalpose. Iškraustyta visa konsultacinė poliklinika, įrengiama, kur bus izoliuojami užsikrėtusieji, kur bus imami mėginiai ištyrimui. Ruošiamasi antplūdžiui.

Ingrida Marijošienė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.