Prieš dvi savaites Lietuvoje įvedus karantiną, visą šį laikotarpį Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nariai dirba išsijuosę. Pirmą savaitę rajono žemdirbiai rinko finansinę paramą rajono medikams, o antrąją – į namus vežiojo daržoves senjorams ir socialiai remtinoms šeimoms.


Dovanoja vilainietis

Pasak Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos administratorės Jūratės Jodeikienės, žemdirbių iniciatyva dalinamos bulvės senjorams ir socialiai remtinoms šeimoms. Kai kuriems moteris pati jas ir išvežioja.

„Bulves dovanoja mūsų sąjungos narys, ūkininkas Rimantas Žebarauskas iš Vilainių seniūnijos. Šių daržovių pasiūliau seniūnams, Kėdainių moterų „Lions“ klubui, miesto daugiabučių namų bendrijų pirmininkams, kad jie pasidomėtų ir pasirūpintų tais, kuriems šiuo metu geriausiai neiti iš namų arba tais, kuriems tikrai gali pritrūkti maisto būnant karantine“,  – sakė J. Jodeikienė.

Dalina tonomis

Su Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga dėl daržovių susisiekė Dotnuvos seniūnijos seniūnas, Pelėdnagių ir Surviliškio seniūnijų socialinės darbuotojos. Pagal poreikius Dotnuvos ir Surviliškio seniūnijos parsivežė ir savo kraštiečiams jau išdalino po dvi tonas bulvių. Šios savaitės pabaigoje beveik toną šių daržovių turi pasiimti Pelėdnagių seniūnija.

Truskavos seniūnijai vieną toną bulvių nuvežė Kėdainių krašto ūkininkų sajungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas. Seniūnijos darbuotojai jas išdalino labiausiai stokojantiems.


Susinešė patys

Vieną toną bulvių J. Jodeikienė išdalino mieste. Smilgos ir J. Basanavičiaus gatvėse esančių dviejų daugiabučių bendrijų senjorai atitinkamai pasidalino 500 ir 250 kg bulvių.

„Įdomu tai, kad J. Basanavičiaus gatvės daugiabutyje senjorai patys susinešė bulves kibiriukais, nes neatsirado jaunesnių, kurie būtų jiems padėję. Tegalėjau pagelbėti atvežimu ir iškrovimu lauke. Tuo tarpu Smilgos gatvės name iki durų pagyvenusiems žmonėms bulves sunešiojo namo komendantė su vyru“, – pasakojo J. Jodeikienė.

Galima kreiptis

Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga susisiekė su savivaldybės administracija, kuriai pasiūlė bulvių maitinimui saviizoliacijoje savivaldybės patalpose  esantiems žmonėms.

„Buvau nukreipta į Kėdainių bendruomenės centrą, kurio vadovė Rūta Kaupienė susiorganizavo transportą ir parsivežė apie porą tonų bulvių. Taip pat mūsų sąjungos narys, ūkininkas Saulius Dambrauskas šiam centrui pristatys 40 kg svogūnų.

Žinau, kad dar yra likusių bulvių, bet ne tiek jau ir daug. Būtų smagu, jei su manimi susisiektų namų bendrijų pirmininkai, kurių namuose yra senjorų, kuriais nėra kam pasirūpinti, tikrai pagelbėtume. Taip pat pridėtume ir svogūnų. Gal tada vis rečiau pensinio amžiaus žmonės išeitų iš namų“, – kalbėjo J. Jodeikienė.

Vis dar renka

Tiems, kam reikia bulvių, svogūnų galite skambinti telefono numeriu
+370 657 77014.

Tiesa, šiuo metu ūkininkai ne tik dalina daržoves, bet ir toliau renka lėšas rajono medikams. Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga pervedė 8 600 eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.