Daugiau kaip pusė tonos mėsos – per 2 000 skardinių indelių mėsos konservų – trijų Kėdainių krašto ūkinin­kų siuntinys kariaujančiai Ukrainai. Tačiau pagaminti jų galima ir daugiau – 10 tūkst. indelių, o tam dar reikia apie pusantros tonos skerdienos.

Lietuvos ūkininkų sąjungos paraginti kėdainiečiai Albertas Šilkaitis, Virmantas Ivanauskas ir Aušrys Macijauskas paaukojo po galviją, iš kurių jau gaminami mėsos konservai, iškeliausiantys į Ukrainą.

Produkcija – tik Ukrainai

Žemės ūkio bendrovės „Vermena“ vadovas A. Šilkaitis trečiadienį „Kėdainių mugei“ sakė, jog padėti ukrainiečiams nusiunčiant mėsos konservų jį pakvietė kaimynystėje ūkininkaujantis ŽŪB „Truskava“ vadovas V. Ivanauskas.

Į MB „Žibartonių mėsa“ skerdyklą iš pieno ūkio iškeliavo daugiau kaip 600 kg svėrusi karvė. A. Šilkaitis pasidžiaugė, kad Panevėžio rajone veikianti įmonė taip pat prisidėjo prie gero darbo Ukrainai – už paslaugas paprašė simbolinio vieno euro užmokesčio.

Žemės ūkio bendrovių vadovai (nuotraukoje iš kairės) V. Ivanauskas ir A. Šilkaitis.

Ūkininkas V. Ivanauskas sako, kad iš pusės tonos mėsos skerdienos bus pagaminta daugiau kaip du tūkstančiai mėsos konservų indelių. V. Ivanauskas nuogąstauja, kad ateityje teks susidurti su sunkumais dėl taros, mat ją gaudavo iš Ukrainos ir Baltarusijos.

„Dar trūksta apie pusantros tonos mėsos. Gal krašto ūkininkai galėtų prisidėti, – kreipiasi V. Ivanauskas į kolegas. – Reiktų dar bent šešių galvijų“.

Šiuo metu Pavermenyje įsikūręs aukštos kokybės mėsos konservų gamintojas UAB „Maisto arsenalas“ yra pasiruošęs Ukrainai pagaminti 10 000 indelių konservų.

Konservus Ukrainai gaminančios įmonės direktorė Sandra Kaupienė sakė, jog pusės tonos mėsos perdirbimas į konservus užtruks apie keturias dienas.

Konservus Ukrainai gaminančios įmonės direktorė Sandra Kaupienė sakė, jog pusės tonos mėsos perdirbimas į konservus užtruks apie keturias dienas. „Visi komerciniai užsakymai lauks pastumti į šalį, šiandien gaminame tik ukrainiečiams, – sakė direktorė. – Esame pasiruošę pagaminti apie dešimt tūkstančių indelių Ukrainai. Dirbame pailginę darbo laiką. Padeda visi, kas gali. Darbuotojai geranoriškai sutiko padirbti ilgiau“.

24 tonos konservų jau iškeliavo

Pirmadienį Lietuvos žemės ūkio tarybos (10 žemdirbių visuomeninių organizacijų) aktyvas nusprendė nupirkti ir nuvežti į Ukrainą pieno ir mėsos konservų. „Iš pradžių kalbėjome apie toną ar dvi ir nedideliu transportu nuvežti, – sakė Kėdainių krašto ūkininkas, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas A. Macijauskas. – Bet per dvi dienas mūsų akcija taip įsibėgėjo, kad jau 24 tonos mėsos ir pieno konservų sukrautos į vilkiką ketvirtadienį iškeliavo Ukrainos link.“

A. Macijauskas sako, kad kėdainiečių gaminami mėsos konservai į Ukrainą iškeliaus su kita maisto produktų partija.

Pasak A. Macijausko, labai svarbu, kad Lietuvos ūkininkų organizacija turi ryšį su didžiausia Ukrainos žemdirbių organizacija. Bendraujama tiesiai su jos vadovu Andrei Dikun ir kitais administracijos darbuotojais, tad iš karto susistygavo logistikos klausimai.

Ukrainos ūkininkai siunčia vilkiką prie Lenkijos sienos, kur krovinys bus perkrautas į ukrainiečių transportą. „Susisiekėme su miestelio Ukrainoje netoli sienos, į kurį važiuoja mūsų krovinys, meru. Jis pažadėjo pagalbą. Gal pavyks ten įkurti mūsų logistikos centrą, į kurį galėtų važiuoti automobilis iš Lietuvos“, – sakė A. Macijauskas.

Prognozuojamas didelis maisto trūkumas

Kaip sakė A. Macijauskas, kėdainiečių gaminami mėsos konservai į Ukrainą iškeliaus su kita maisto produktų partija. „Manome, kad maisto Ukrainai trūks kasdien vis labiau. Dar šiandien ten didelio bado nėra, bet prognozuojame, kad kitą savaitę ten bus didžiulis maisto trūkumas, – sako ūkininkas. – Nevyriausybinės organizacijos greičiausiai nesugebės užtikrinti paramos maisto produktais srauto. Todėl tokie kaip mūsų tiesioginiai kontaktai, žmonių iniciatyvos, yra labai vertingi.“

A. Macijauskas tikisi, jog Kėdainių krašte atsiras ir daugiau ūkininkų ar bendrovių, galinčių paaukoti galvijų mėsos konservams pagaminti.

Panašios naujienos