Startavo jau 19 – tą kartą šalyje organizuojami „Lietuvos turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimai. Tai jau tradicija tapę apdovanojimai, kartais net vadinami „turizmo Oskarais“. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ paskelbtų šių metų nominantų sąraše, kategorijoje „2023 metų turizmo inovacija“, nominuotas ir Kėdainių krašto muziejus.

Kandidatus devynioms kategorijoms pasiūlė visuomenė, Lietuvos turizmo asociacijos ir turizmo ekspertai. Nominantus atrinko komisija, sudaryta iš turizmo profesionalų.

Įvertinti kėdainiečių nuopelnai

Kaip teigia Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros atstovai, nors daugiau nei prieš 100 metų įkurtas Kėdainių krašto muziejus yra laikomas vienu seniausių muziejų šalyje, jis nuolat ieško naujų būdų atliepti besikeičiančius XXI a. lankytojų interesus ir pritraukti jų dėmesį. Ekspozicijos rengiamos naudojant šiuolaikines technologijas: vizualines projekcijas (ekspozicijos „Czeslawas Miloszas – Kėdainių krašte gimęs genijus“; „Miesto savininkai“), interaktyvius žemėlapius („Kėdainių ryšiai su pasauliu“), kompiuterinę 3D animaciją („Kėdainiai – daugiatautis Abiejų Tautų Respublikos miestas“).

Šiemet buvusioje Mažojoje žieminėje sinagogoje įsikūrusiame Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre buvo parengta nauja interaktyvi ir šiuolaikiška ekspozicija „Ich bin Keidaner“, pristatanti Kėdainių žydų bendruomenės istoriją. Vykdant Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos projektą, 2023 m. muziejus paženklino Kėdainiuose esančius žydų paveldo objektus specialiomis atminimo lentelėmis su QR kodais. Muziejuje ir jo padaliniuose šiemet apsilankė daugiau nei 40 tūkst. lankytojų.

Kviečia balsuoti

Rinkti „Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius“ gali visi norintys. Už pasirinktus nominantus balsuoti galima internetu vieną kartą iki 2024 m. sausio 9 d. imtinai. Nuoroda į balsavimą: www.turizmo-sekmingiausieji.lt

Daugiausia balsų surinkę nugalėtojai bus paskelbti 2024 m. sausio 26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR 2024 atidarymo ceremonijos metu.

„Lietuvos turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimai yra reikšmingiausias Lietuvos turizmo sektoriaus metų renginys ir vietinio turizmo šventė. Joje įvertinami ryškiausi šių metų turizmo ambasadoriai, projektai, vietovės, inovacijos bei paslaugų teikėjai, tuo pačiu padėkojama turizmo bendruomenei už naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti ir pamilti savo šalį, bei pasiūlytas vietinių kelionių patirtis.

Parengta pagal organizatorių inf.