,,Kitoniškai” – paroda tokiu pavadinimu gimė antradienį Kėdainių dailės mokyklos mini galerijoje. Dešimtą kartą Tarptautinės mokytojų dienos proga surengtoje parodos ekspozicijoje – per 30 įvairia technika atliktų dailės mokytojų darbų. Į šį sumanymą įsitraukė dvylika dalyvių, panorusių paįvairinti įprastą kūrybinę rutiną.

„Parodos idėja norėjome paskatinti kolegas peržengti savo kūrybinių galių ribas. Juk mūsų mokykloje dirba įvairių menininkų: keramikų, tapytojų, tekstilininkų, grafikų. Tad mokytojai, peržengdami savo kūrybinę „specializaciją“, turėjo progos patyrinėti vienų prieš daugelį metų išbandytas, o kitų naujai atrastas vaizduojamojo meno išraiškas. Pavyzdžiui, keramikos mokytojas Mindaugas Mažalis sukūrė puikią instaliaciją ir koliažą, kur panaudojo metalinę triūbą, žemėlapius, pinigus, bilietus“, – dėstė parodos sumanytoja, Kėdainių dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė.
Tuo tarpu pats autorius, pristatydamas savo darbą, pridūrė, kad bilietus įsigijo dar 1996 metais Vingio parke vykusio koncerto metu.

„Kitoniški“ dailės mokytojų darbai: siuvinėti ir atlikti dūmais. (Kėdainių dailės mokyklos nuotraukos)

„Prisiminiau pirmąją meilę – daugiau nei 30 metų netapiau“ , – su džiaugsmu prisipažino kita parodos dalyvė.
Parodos ekspozicijoje – daugiausia įvairiomis technikomis atliktų tapybos darbų. Yra ir išskirtinės technikos eksponatų: iš paprastų pieštukų sukonstruotų koliažų ar suodžiais pieštų paveikslų. Taip pat eksponuojami ir siuvinėti paveikslai, fotografijos, darbai iš popieriaus masės.

Parodos atidarymo metu, pristatydami savo darbus, visi jos dalyviai sakė, kad išbandyti kitokias technikas buvę įdomu .
„Visada mūsų mini galerijoje rengiamose parodose mielai apsilankydavo kėdainiečiai, bet pagal kovido laikotarpio taisykles negalime jų pakviesti. Truputį liūdnoka dėl to… Tačiau 428 moksleiviai, taip pat ir jų tėveliai, kurie užsuka į pirmą aukštą, gali susipažinti su parodos ekspozicija“, – sakė V. Burbulienė.