Kėdainių dekanato bažnyčiose, kaip ir daugelyje kitų Lietuvos katalikų bažnyčių, palaipsniui atnaujinamos viešos pamaldos dalyvaujant tikintiesiems.

Sustiprinti žmonių dvasią

Kėdainių dekanato dekanas, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebonas, kun. Norbertas Martinkus sako, kad gerėjanti COVID-19 pandemijos situacija leidžia atsargiai, laikantis visų saugumo taisyklių, bažnyčioms vėl priimti tikinčiuosius ir bendrų pamaldų metu palaikyti bei sustiprinti žmonių dvasią.

„Žmonėms reikia ne vien prekybos centrų ir duonos, bet ir dvasinio peno. Šventųjų Mišių metu mes drauge meldžiamės ne tik prašydami suteikti vilties ir sustiprinti tikėjimą, bet ir meldžiame Dievą, kad atsitrauktų pandemija ir jos atneštos negandos, prašome sveikatos“, – sako dvasininkas.

Pasak jo, daugelis bažnyčių karantino metu nebuvo užrakintos – ieškantieji dvasinės ramybės ir paguodos galėdavo trumpam užeiti, pasėdėti vienumoje, pasimelsti. Klebonas sako sulaukdavęs ir tikinčiųjų skambučių su prašymu savo maldose juos paminėti, prašant, kad aplenktų pandemijos negandos. „Giliai tikintis žmogus visada ieškos ir ras būdų, kaip kreiptis į Dievą“, – mano klebonas – kun. dek.  N. Martinkus.

Matydami didelį poreikį palaikyti žmonių dvasią ir tokiu būdu juos sustiprinti, Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupai priėmė sprendimą nuo vasario 17 dienos laipsniškai atnaujinti bendruomeninį Eucharistijos šventimą. Šie žingsniai buvo paruošti konsultuojantis su medikais ir sveikatos apsaugos specialistais bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus ir laipsnišką karantino ribojimų keitimo planą.

Laikosi taisyklių

 „Prie įprasto pamaldų grafiko grįžtame labai atsargiai, nekviečiame žmonių masiškai susiburti, nes pandemija dar neatsitraukė. Praėjusį sekmadienį dekanato aptarnaujamose parapijose, miesteliuose, pamaldose dalyvavo nuo poros iki maždaug šešių žmonių, mieste į Šv. Juozapo bažnyčią savaitgalį į rytines pamaldas rinkosi nuo 30 iki 50 tikinčiųjų. O kalbant apie eilines savaitės dienas, tai ir ne pandemijos laikotarpiu žmonių nesusirinkdavo daug, iki 10. Laikomės atsargumo nuo koronaviruso priemonių – užtikrinti 2 metrų atstumą tarp žmonių (šeimų), rankų dezinfekciją, kaukių dėvėjimą. Apie tai kunigai primena prieš pradėdami pamaldas. Raginame Švenčiausiąjį Sakramentą priimti į rankas, nors tikrai buvo žmonių, kuriems buvo labai sunku priimti šį pasikeitimą“, – pasakojo klebonas – kun. dek. N. Martinkus.

Lietuvos vyskupų laiške tikintiesiems taip pat prašoma atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę, jaučiant peršalimo simptomus į pamaldas neiti, saugoti savo ir kitų žmonių sveikatą.

Kėdainių rajone sergamumo rodiklis yra mažesnis nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų. „Jeigu sergamumas didėtų, šv. Mišiose dalyvaujančių tikinčiųjų skaičių ribotume iki 15 žmonių“, – pamaldų organizavimo tvarką paaiškino Kėdainių dekanato dekanas, kun. N. Martinkus.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.