Savaitgalį apsilankę Kėdainių maitinimo įstaigose ir parduotuvėse domėjomės, kaip laikomasi nuo praėjusio penktadienio įsigaliojusio Vyriausybės nutarimo, pagal kurį visiems uždarose patalpose esantiems gyventojams privaloma dėvėti veido kaukes.

Užsukę į Kėdainių senamiestyje įsikūrusią bei įvairaus amžiaus lankytojų pamėgtą kavinę „Kavamanija“ pakalbinome jos darbuotoją Dovilę. Ji paaiškino, kad didžioji dalis klientų supranta, jog nepakanka pateikti galiojantį galimybių pasą (GP) ar kitą jam prilyginamą dokumentą, bet reikia laikytis reikalavimo dėvėti veido kaukes. Paklausta, ar čia būna nepatenkintų lankytojų, ji patvirtino, jog tokių atvejų pasitaiko. „Bet daugiau ne dėl veido kaukių, o dėl reikalavimo pateikti galimybių pasą“, – sakė ji.

Panašių pastebėjimų teko išgirsti ir kavinėje „Kono pica“, kurios darbuotoja taip pat teigė, kad buvo pavienių nepatenkintų lankytojų, kurie susierzindavę, kai tekdavo parodyti galimybių pasą. Tačiau esą su retomis išimtimis beveik visi jų klientai paklūsta reikalavimui ir dėvi kaukes.

Atviroje erdvėje įsikūrusiame Kėdainių turguje nereikalaujama dėvėti kaukių.

Kavinėje „Kepinių namai“ trečius metus dirbanti Vilma sakė, jog šioje maitinimo įstaigoje apsilankantys klientai neužmiršta veido kaukių. Ji pastebėjusi, jog kavinės lankytojai, kurie ateina čia pietų metu, išreiškia apgailestavimą, kad negali įsitaisyti šios maitinimo įstaigos viduje ir ilgisi laiko, kai galėdavę čia patogiai pavalgyti, – mat maistas joje parduodamas tik išsinešti.

Savaitgalį apsilankius Kėdainių prekybos centruose „Lidl“, „Norfa“ ir „Iki“ įspūdis buvo panašus kaip ir iki įsigaliojant reikalavimui dėvėti kaukes: visi čia apsipirkti atėję pirkėjai buvo su apsauginėmis veido kaukėmis. Galimybių paso šiuose Kėdainių prekybos centruose rodyti nereikalaujama.

Nuo rugsėjo 13 dienos įsigaliojo tvarka, kad į kai kuriuos prekybos centrus įleidžiami tik galimybių pasą turintys pirkėjai. Kėdainių prekybos centruose net tie pirkėjai, kurie anksčiau vengdavo dėvėti apsaugines kaukes, pastarosiomis dienomis tvarkingai jas dėvi.

Apsilankę atviroje erdvėje įsikūrusiame Kėdainių turguje, kuriame reikalavimai dėvėti veido kaukes negalioja, klausėme turgaus prekeivių nuomonės šia tema.

Kėdainių gyventoja, prekiaujanti savo ūkininkaujančio vyro užauginta produkcija ir taip prisidurianti prie kuklios pensijos, teigė esanti pasiskiepijusi. Ji sakėsi visur, netgi tose vietose, kuriose nėra reikalaujama, yra linkusi apsisaugoti užsidėdama veido kaukę. „Jei būtų taip nuspręsta, dėvėčiau ją ir prekiaudama turguje: maža kas…Tačiau mano šeimoje ne visi pritaria tokiai mano nuomonei…“ – sakė ji.

Septynerius metus turgavietėje nuo bulvių iki medaus prekiaujantis Aleksas taip pat teigė pastebintis, jog atsidarius prekybos centrams sumažėjo pirkėjų turguje. Anot jo, čia linkusi apsipirkti mažesnė kėdainiškių dalis. Prisipažinęs, jog pats yra pasiskiepjęs, turgaus prekeivis sakėsi pritariantis sprendimui, jog uždarose patalpose veido kaukė būtų privaloma. Tokiai nuomonei pritarė ir didžioji dalis kitų turguje kalbintų prekiautojų ir pirkėjų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.