Kėdainiuose yra stiprių ugniagesių – tą patvirtino puikūs kėdainiečių startai Vilniuje vykusiose tarptautinėse „Stipriausio ugniagesio gelbėtojo“ varžybose. Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Gintas Dirda savo amžiaus grupėje užėmė trečiąją vietą.

G. Dirda (kairėje) „Stipriausio ugniagesio gelbėtojo“ varžybose užėmė trečią vietą, o kolega E. Bacevičius džiaugėsi vieta pirmajame dešimtuke.

G. Dirda (kairėje) „Stipriausio ugniagesio gelbėtojo“ varžybose užėmė trečią vietą, o kolega E. Bacevičius džiaugėsi vieta pirmajame dešimtuke.

„Stipriausio ugniagesio varžybose dalyvauju nuo pačių pradžių – jau ketvirtą kartą. Patinka sportuoti, turiu ryžto ir užsispyrimo, todėl ir norisi išbandyti savo jėgas“, – sakė G. Dirda, šiais metais pirmą kartą užlipęs ant nugalėtojų pakylos.

Ugniagesys prisipažino varžyboms specialiai nesiruošęs, mat visos rungtys yra pritaikytos toms užduotims, kurias ugniagesiai atlieka gesindami gaisrus, jų metu gelbėdami žmones ar vykdydami kitus gelbėjimo darbus. Jos reikalauja fizinio pasirengimo, todėl sportuoti tenka nuolat.

„Tik likus iki varžybų keliems mėnesiams, teko specialiai pabėgioti su kvėpavimo aparatais“, – pridūrė jis.

Varžantis dėl stipriausio ugniagesio titulo, dalyviams rungtyse teko nemažai paplušėti ir pademonstruoti greitį, jėgą, ištvermę, užsispyrimą. Jiems iš karto reikėjo atlikti keturias skirtingas užduotis: vilkint ugniagesio gelbėtojo apsaugine uniforma bei kvėpavimo aparatu kuo greičiau užbėgti į ketvirtą aukštą – tą reikėjo padaryti ant pečių užsimetus papildomą 20 kilogramų svorį. Užbėgus į viršų, virve užtraukti 20 kilogramų sveriančią gaisrininkų žarną. Po to nusileisti žemyn (o tą padaryti galima neperšokant nė vienos pakopos). Nusileidus, sunkiu kūju sumušti svorį.

„Iš viso reikėjo suduoti apie 30 smūgių. Ši užduotis buvo bene sunkiausia“, – teigė G. Dirda.

Įveikus šią užduotį, reikėjo sulakstyti gyvatėlę, partempti gaisrininko žarną, pilną vandens ir su vandens srove numušti taikinį. Ir galiausiai, paėmus už pažastų, partempti nukentėjusįjį (apie 85 kilogramus sveriantį manekeną).

Varžybose iš viso dalyvavo 97 valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai – ugniagesiai gelbėtojai, skyrininkai, pamainos vadai ir kiti pareigūnai. Kartu su lietuviais varžėsi ir kolegos iš Rusijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Be to, varžybose, kartu su vyrais, savo jėgas išbandė ir viena mergina.

Kartu su G. Dirda varžybose dalyvavo ir dar vienas ugniagesys gelbėtojas iš Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos – Edvinas Bacevičius. Jis varžėsi kitoje amžiaus grupėje – iki 30 metų, tačiau jo pasiektas rezultatas irgi geras.

„Ši amžiaus grupė buvo gausiausia dalyvių, tad Edvino pademonstruotas rezultatas – vieta pirmajame dešimtuke, irgi labai džiuginantis“, – už kolegą džiaugėsi G. Dirda.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.