Šešiolikametis kėdainietis Patrikas Poškaitis pirmą kartą Lietuvos sveikuolių sąjungoje atsidūrė būdamas 13 metų, kai tėtis jį užregistravo į vaikų ir jaunimo stovyklą ,,Laisvės kodas”. Nuo tada vaikinas sakosi supratęs, kad čia gali tobulėti, susirasti draugų bei antrą šeimą. Patrikas savanoriauja beveik visose sveikuolių stovyklose padėdamas virtuvėje, vesdamas šokių užsiėmimus, sportinius žaidimus, regdamas naktinius bei dieni­nius žygius. Savo mokyklos bendruomenei 2019 metų savanoris organizavo LSS prezidento S. Dailidės paskaitas. Savo patirtimi P. Poškaitis pasidalino su skaitytojais.


Pasiūlė savanoriauti

Savanoriu tapau antrus metus dalyvaudamas vaikams ir jaunimui skirtoje „Laisvės kodas“ stovykloje. Uždarymo metu vadovai pasikvietė aktyviausius dalyvius ir pasiūlė savanoriauti, burtis prie sveikuolių komandos. Tų pačių metų vasarą pirmą kartą savanoriavau regėjimo gerinimo stovykloje „Šalin akinius“. 

Kiekvieną kartą savanoriaudamas vis labiau tobulėju ir geriau imu pažinti save! Taip pat mokausi iš klaidų. Bet galimybė pabūti su savanorių komanda kartu vėl ir vėl man yra viskas! Tai lyg antra šeima, kuri visada yra priežastis čia važiuoti! Visi tie šokiai virtuvėje, juokas visą dieną ir pozityvumo „pasikrovimas“ man yra „belekas“!

Galimybė stebėti pokyčius žmonėse

Labiausiai man patinka, kai dalyviai atvažiuoja į stovyklas pasimetę, išsigandę ir lyg su tokia nežinomybe akyse! Ir tada suprantu, kad mes, savanorių komanda, turime jiems visiems pakelti nuotaiką ir būti lyg autoritetai, draugai, net virėjai. Stovyklų pabaigoje džiaugiamės, kai niekas nenori išvažiuoti, nori pasilikti ilgiau.

Kėdainietis Patrikas Poškaitis pripažysta, kad savanorystėje atrado savo pašaukimą padėti kitiems.


Organizavo paskaitas mokykloje

Dar 2018 m. prašiau Simono Dailidės, kad atvyktų pas mus į mokyklą ir papasakotų apie sveikuolių sąjungos veiklą, tačiau jis mane ignoravo ir nieko neįvyko… Bet šiais metais mano mama mokyklos taryboje priminė šią idėją ir sekretorė ją užsirašė.

Jau kitą dieną renginių organizatorė mane pasikvietė ir suorganizavome, kad Simonas būtų pas mus mokykloje. Simono paskaita, kaip ir žinojau, pasiteisino! Daugelis išėjo įkvėpti kažką savo gyvenime keisti. Ir man tas labai labai patiko! Sveika gyvensena tarp mūsų tampa populiari ir apie ją vis daugiau šnekama. Nemažai mano klasiokų perka sveiką maistą ir rūpinasi savo mityba.


Šeima džiaugiasi ir palaiko

Mano tėvai džiaugiasi, kad taip įsitraukiu į šią organizaciją ir visur dalyvauju. Kadangi mano tėtis yra sveikuolis jau nuo seniau, jis man labai pavydi visko, ką ten darau: maudausi rudenį ir pavasarį, medituoju, puikiai leidžiu laiką! Mama tik džiaugiasi, kad atradau vietą, kur galiu reikštis ir tiesiog būti savimi.

Pasikeitęs požiūris

Požiūris į kai kuriuos dalykus tikrai pasikeitė ir už tai aš esu labai dėkingas sveikuoliams. Mitybą bandžiau keisti, bet niekaip neišeina, stiprios valios trūksta. Visada grįžęs pasakau visiems, kad tampu vegetaru, bet tik kokią savaitę man  pavyksta išsilaikyti. Po to vėl grįžtu prie mėsos…

Kalbant apie santykius su tėvais ir draugais, labai už viską dėkoju jaunimo stovyklų vadovams Eglei ir Dionizui Kislovskiams, kurie mane išmokė daug ko ir tikrai visada už tai jiems liksiu skolingas.

Mes galim pakeisti pasaulį!

Savo TIKRIESIEMS draugams, kurie yra savanorių komandoje, labai norėčiau padėkoti, kad visada yra šalia ir mane tiesiog keičia į gerą pusę! Mes visi esam metų savanoriai, kurių norėtų kiekviena organizacija. Kai mes susirenkam ir būnam, patikėkit, galim padaryti viską!
Vytautui, Ulai, Mantvydui, Austėjai, Gretai, Emilijai, Vasarai, Saironui, Onai, Antanui, Pauliui ir visiems kitiems noriu palinkėti išlikti tokiais pačiais, kokiais dabar esate, nes tokie mes galim pakeisti visą pasaulį ir išlikti lyg šeima visą gyvenimą! 

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Panašios naujienos