Lietuvaičiai tarptautinėje olimpiadoje pasirodė puikiai.

Lietuvaičiai tarptautinėje olimpiadoje pasirodė puikiai.

Iš 13-osios Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados, balandžio 26–gegužės 3 dienomis vykusios Austrijoje, Lietuvos atstovai grįžo su aukso ir sidabro medaliais. Šiemet Lietuvai atstovavo dvi mokinių komandos, tarp kurių – ir gabus kėdainietis, Šviesiosios gimnazijos mokinys Einaras Sipavičius.

Konkurse jis, kartu su kitais lietuvaičiais – Jonu Černeckiu iš Vilniaus licėjaus bei Elvinu Ribinsku iš Mažeikių Gabijos gimnazijos, apdovanoti sidabro medaliais. Einarą olimpiadai paruošė mokytoja E. Teišerskienė.

Konkurse dalyvavusiai kitai lietuvaičių komandai pasisekė dar labiau – jie apdovanoti aukso medaliais.

Susumavus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad iš 50 olimpiadoje dalyvavusių komandų, lietuvaičiai užėmė septintąją ir devintąją vietas. Įvertinus abiejų komandų bendrą rezultatą, mūsų mokiniai šiame konkurse nusileido tik Vokietijos ir Estijos atstovams. Konkurso absoliučia nugalėtoja paskelbta ir trofėjumi apdovanota Vokietijos mokinių komanda.

Mokiniai konkurse turėjo įveikti kelias užduotis. Šiais metais dalyviai sprendė, kokio tipo atsinaujinančios energijos jėgainę verta statyti kalnų slėnyje. Jiems teko įvertinti jėgainės poveikį saugomų rūšių populiacijoms, energijos formų transformacijos efektyvumą, ar užtvenkus upę nebus išplauti toksiški chromo junginiai.

Pelnyti aukso ir sidabro spalvų medaliai.

Pelnyti aukso ir sidabro spalvų medaliai.

Antroji olimpiados užduotis – detektyvinė istorija. Mokiniai turėjo išsiaiškinti, kurioje dirbtuvėje buvo suklastotas austrų dailininko Hermanno Nitscho, išgarsėjusio krauju ir kitomis biologinėmis medžiagomis tapytais paveikslais, kūrinys. Norint išspręsti užduotį, reikėjo atpažinti įvairių gamtinių objektų kilmę ir priskirti juos įtariamų dirbtuvių aplinkai, atlikti dažų ir drobių cheminę ir fizikinę analizę.

Šiemet konkurse dalyvavo 150 mokinių iš 25 ES valstybių. Mokinius lydėjo vadovai, kurie ne tik diskutavo, tobulino organizatorių pateikiamas užduotis, bet ir per vieną naktį turėjo išversti šias užduotis į gimtąsias mokinių kalbas. Lietuvos komandoms vadovavo ir mokiniams pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas Paulius L. Tamošiūnas, Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto doktorantas Lukas Taujenis bei Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius, fizikos mokytojas Tomas Kivaras.

Komandinėje ES gamtos mokslų olimpiadoje Lietuva dalyvauja nuo 2007 m. Tai – unikali praktinių užduočių olimpiada, kurios tikslas ugdyti praktinius gamtamokslinius gebėjimus ir darbo komandoje įgūdžius.

Dalyvavimą olimpiadoje pagal vykdomą Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.