„Sveikinimai keliauja TAU, tapus vienu iš 126-ių 2024 metų Lietuvos Maximalistų!”, – tokio pasveikinimo neseniai sulaukė keturiolikmetis kėdainietis, vaikų popchoro „Perliukai” solistas Kipras Makutis. Jis, beje, yra vienintelis kėdainietis, šiais metais laimėjęs „Lietuvos Maximalistų” stipendiją.
126 gabūs Lietuvos moksleiviai, parodę savo talentus mokslo, meno, muzikos, sporto, savanorystės ir visuomeniškumo, technologijų ir inovacijų, tvarumo ir ekologijos bei puikaus mokymosi kategorijose, bus apdovanoti 100 arba 200 eurų dydžio kasmėnesinėmis stipendijomis visus metus.
K. Makutis įvertintas už savo talentą meno, muzikos srityje.
Dalyvaujant „Maximalistų” konkurse kandidatui reikėjo užpildyti paraišką, kurioje buvo būtina nurodyti ir pagrįsti laimėjimus tarptautiniuose, respublikiniuose bei rajono konkursuose. Labai svarbus – motyvacinis laiškas, kodėl tu vertas būti apdovanotu šia stipendija.
Kipras nuo mažens domisi muzika, ypač dainavimu. Kėdainių kultūros centre lanko vaikų popchorą „Perliukai”, dainuoja solo, taip pat lanko privačias dainavimo pamokas Vilniuje, Indrės Launikonytės studijoje.
Kipras turi dvi vokalo mokytojas. Tai jo mama Daiva Makutienė, kuri visada šalia sūnaus ir veda jį muzikos keliu, ir antrus metus dainavimą stiprina pas vokalo mokytoją Indrę Launikonytę.
Aukščiausi laimėjimai tarptautiniuose, respublikiniuose konkursuose ir lėmė Kipro pasiryžimą užpildyti „Lietuvos Maximalistų“ konkurso paraišką.
K. Makutis – Kėdainių „Ryto” progimnazijos mokinys. Jis yra aktyvus progimnazijos mokinys bendruomenėje, kur save realizuoja garsindamas progimnazijos renginius. Daug dėmesio ir savo laisvalaikio Kipras skiria garso šviesos operatoriaus mokymams. Pats daug skaito internete ir analizuoja, kaip kokybiškai apšviesti bei įgarsinti tam tikrus renginius.
Kaip skelbia organizatoriai, konkurse „Lietuvos Maximalistai” gali dalyvauti visi 1–12 klasių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai.
Iš 8 konkurso kategorijų jie turi pasirinkti vieną, kurioje varžysis pateikę savo pasiekimus – pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bei motyvacinius laiškus, kuriais jaunuoliai turi pagrįsti, kodėl būtent jie turėtų gauti stipendiją, taip pat pasidalinti savo pasiekimais ir ateities lūkesčiais ar svajonėmis.
Šių metų konkurso vertinimo komisiją sudarė: VILNIUS TECH universiteto docentė ir Strateginės partnerystės centro direktorė Milena Seržantė; Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno departamento vadovė bei muzikologė Jurgita Skiotytė-Norvaišienė; menininkė Agnė Kišonaitė, LRT laidos „Vardan tos“ vedėja; Raudonojo kryžiaus organizacijos komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė; advokatė, intelektinės nuosavybės teisininkė Giedrė Rimkūnaitė-Mankė; Algimantas Gudiškis, buvęs Olimpinio švietimo direkcijos direktorius, Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentas ir dėstytoja ekologė Laima Česonienė.