Visą savaitę grupelė kėdainiečių moterų lankėsi saulėtoje Turkijoje ir iš vietinių sėmėsi patirties, kaip savo rankomis sukurti unikalių darbų. Tokių, kokių Lietuvoje tikrai niekur nerasite, o Turkijos moterys tokius paveikslus pardavinėja po 200 eurų!

Apsilankyti svečioje šalyje galimybę turėjo Kėdainių profesinio rengimo centre siuvimo kursus lankiusios moterys. Projekte dalyvavo ir į Turkiją kartu su lietuvaitėmis išvyko ir moterys iš Italijos bei Portugalijos.

Finansavo Europos Sąjunga

Europos Sąjungos finansuojamo Erasmus+ programos projekto (Neaktyvių moterų ir namų šeimininkių verslumo ugdymas – amatų įgūdžių įgijimas verslo pradžiai) tikslas – skatinti nepalankioje padėtyje esančias ir neturinčias profesijos moteris integruotis į ekonominį gyvenimą. Taip pat, naudojantis internetinėmis parduotuvėmis, sudaromos galimybės įgyti papildomų pajamų – parduoti pagamintus produktus ir paversti savo pomėgius į pajamas duodančią veiklą. Visa projekto vertė – 133 tūkstančiai eurų.

Moterys spėjo ir pasigražinti.

Turkijoje moterys mokėsi kurti 3D paveikslus. Pasak vienos iš projekto dalyvių Dovilės Povilaitienės, darbščios moterys iš įvairių šalių mokėsi šio įdomaus bei daug kruopštumo reikalaujančio užsiėmimo visą savaitę.

Reikia daug kruopštumo

„Turkijoje šis užsiėmimas yra labai populiarus, ir moterys, kurios neturi darbo, namuose šiuos 3D paveikslus gamina bei pardavinėja. Vieno jų mažiausia kaina siekia 200 eurų! Žinoma, darbo, kantrybės reikia įdėti išties nemažai, mat tokio vieno kūrinio gaminimo laikas gali trukti mėnesį ar ilgiau“, – pasakojo Turkijoje viešėjusi D. Povilaitienė.

Pasak moters, visas darbas reikalavo nemažai kruopštumo. „Mums buvo suteiktos visos reikalingos priemonės – pjaustymo įrankiai, kilimėliai, žirklės, klijų šautuvas. Darbas buvo toks: gavome 12 paveikslo lapų, iš kurių reikėjo išpjauti tam tikras detales. O vėliau tie lapai sluoksniais buvo klijuojami vienas ant kito. Mums noriai padėjo turkės moterys, kurios gyrė mūsų darbus bei įgūdžius. Tarp darbų buvo ir linksmų pertraukėlių – pavyzdžiui, atėjusi mergaitė mums ant rankų nupiešė dailius ornamentus“, – sakė D. Povilaitienė.

Susipažino su šalimi

Projekto dalyvės ne tik mokėsi daryti 3D paveikslus, bet ir turiningai leido laiką saulėtoje šalyje. Buvo aplankyta Kapadokija, apžiūrėtos šios vietovės lankytinos, vaizdingos vietos. Taip pat vyko susitikimas su vieno iš rajonų meru, kurio metu mezgėsi pokalbis apie Lietuvą, sportą, krepšinį. „Viešnagės pabaigoje vyko sertifikatų įteikimo vakaras. Oficialios vakarienės metu dalyvėms buvo įteiktos ir dovanos – suvenyrinės lėkštės, medaliai“, – teigė D. Povilaitienė.

Moterų kurtas įspūdingas 3D paveikslas.

Visos projekto dalyvės vieningai sutiko, kad ši kelionė į Turkiją ir savaitės trukmės viešnagė šioje šalyje buvo išties naudinga: moterys susipažino su šalimi, išmoko pasigaminti originalų 3D paveikslą, tobulino savo anglų kalbos įgūdžius. „Pamatėme neturistinę, tikrą Turkiją, kuri labai įdomi“, – pridūrė kursų lankytojos.

Kviečia prisijungti

Andželika Liukumienė, siuvimo kursų vadovė teigė, kad į Turkiją ji išleido labai šaunią komandą. Čia pat ji pridūrė, kad mokytis, įgyti naujų žinių, įgūdžių bei juos panaudoti praktiškai galima visą gyvenimą, nesvarbu, kiek tau metų yra.

„Tad kviečiu Kėdainių moteris prisijungti prie siuvimo kursų bei galbūt joms pavyks išvykti pasisemti kūrybinių idėjų į kitas šalis“, – kalbėjo A. Liukumienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.