Sausio 24 dieną Kaišiadorių rajone, Žiežmariuose – 2019 metų Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje, iškilmingai apdovanoti konkurso „Krašto auksas“ Kauno apskrities nugalėtojai. Tarp jų – kėdainietė Stanislava Gaubienė. Ji įvertinta už projektą „Pramogų ir poilsio parkas „Adomaitynė“ – pramogų ir poilsio parko įrengimą, sukurtas darbo vietas, parengtas edukacines programas.

Maloni staigmena

Pramogų ir poilsio parko „Adomaitynė“ vadovė S. Gaubienė džiaugiasi įvertinimu, nes laisvalaikio zona atidaryta tik praėjusių metų birželį, o praėjus daugiau kaip pusmečiui už veiklą skirtas Kauno apskrities „Krašto aukso“ apdovanojimas.
„Labai džiugu ir netikėta. Šis įvertinimas mus skatins dar daugiau dirbti ir stengtis realizuoti visas idėjas. Pamažu plečiamės, turime labai didelių planų. Esame kupini ir energijos, o šis apdovanojimas yra postūmis dar labiau stengtis“, – kalbėjo S. Gaubienė.
Padeda sūnaus šeima
Apie nuosavą pramogų ir poilsio parką moteris jau seniai svajojo, todėl, kai tik atsirado galimybė, ją įgyvendino kartu su sūnumi Gyčiu Gaubiu ir jo žmona Dovile.
„Galima svajoti ir viskas išsipildo. Turiu darbą, tačiau randu laiko ir šio parko priežiūrai. Mėgstu paukščius, augalus, kolekcionuoju daugiametes gėlės. Tikrai nepavargstu, nes darbas parke man yra tikra atgaiva širdžiai“, – sakė S. Gaubienė.

Kaip atsirado

Dembnės kaime, Surviliškio seniūnijoje, pramogų ir poilsio parkas „Adomaitynė“ savo veiklą pradėjo 2019 metų birželio pradžioje. Laisvalaikio zona įsikūrė pamiškėje, šalia Barškupio upelio. Ši vieta turi stiprią, gerą energetinę aurą ir istorinę vertę dar nuo S. Gedgaudo dvarvietės valdų laikų, kai Lietuvai vadovavo lenkai ir šią vietovę pavadino Dębno. Rusijos okupacijos metu ji tapo Dembno. Vėliau – Kalnaberžės kaimu, kurį kolūkio privatizacijos laikais priverstinai perkėlė, tačiau vienintelės sodybos savininkas V. Adomaitis tam pasipriešino ir pasiliko.
Nuo tų laikų žmonės jau ir nebežinodami, kaip iš tiesų, kokiu pavadinimu, vadinti, pervadino šią vietovę Adomaitynės vardu.

Didžiausia kolekcija

Tad šioje vietoje įsikūręs „Adomaitynės“ parkas unikalus tuo, kad jame suderinti mini zoologijos ir botanikos sodai.
Parkas puikuojasi ir didžiuojasi turima didžiausia Lietuvoje fazanų kolekcija. Paukščiai gyvena erdviuose aptvaruose. Taip pat įrengtas „baltasis“ voljeras, kuriame apgyvendinti tik balti paukščiai: povai, povinių balandžių šeimyna, šilkinės vištos, sidabriniai fazanai. O gretimuose voljeruose galima pamatyti ir kitus dekoratyvinius paukščius.
Atvykusius lankytojus pasitinka ir ekskursiją veda patys savininkai.

Triušių bažnyčia

Parke pasodinta daugiau kaip trys šimtai rožių kelmų, o praėję vingiuotą 25 m ilgio gausią spalvomis rožių arką pateksite į slaptą mini kaimelį, kuriame 2 000 kv. m plote ir patys mažiausieji pasijus Guliveriais. Tik čia aplink lakstys ne nykštukai, o mieli triušiukai.
Kaimelyje triušiukai tarsi gyvena savo gyvenimą – turi erdvius namelius, malūną, lentpjūvę ir net bažnyčią!
Taip pat lankytojai gali pasigrožėti parke gyvenančiomis draugiškomis ir drąsiomis nutrijomis,  o už erdvios 800 kv. m vaikų žaidimų aikštelės didžiuliame aptvare laisvai ganosi įspūdingo grožio perliniai danieliai, tvenkinukuose gyvena dekoratyvinės žuvys, baliniai vėžliai.

Vyksta edukacijos

„Adomaitynė“ orientuota į šeimas, vaikus, tad veiklos čia ras tiek maži, tiek dideli – yra erdvi žaidimų aikštelė, didžiulis stalo futbolas po atviru dangumi, sienelė kirvio svaidymui, dartams.
Parko centre stovinti didžiulė pavėsinė sutalpins ir didžiausias grupes edukacijoms, renginiams. Mažesnėms privačioms šventėms – jaukios nedidelės pavėsinės.
Čia pat, parko teritorijoje esančiame žuvų ūkyje, grupėms vedamos edukacijos „Gėlavandenės žuvys“, kurių metu supažindinama su Lietuvoje gyvenančiomis gėlavandenėmis žuvimis, jų augimu nuo ikro stadijos.
Ateityje planuojama teikti maitinimo paslaugas – įkurti kavinukę-ledainę.
Parkas draugiškas ir pritaikytas neįgaliesiems bei mamoms su kūdikiais.

Dėmesys verslumui

Kauno apskrities nugalėtojai – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos projektų vykdytojai arba paramos gavėjai, jau įgyvendinę projektus.
Konkursas „Krašto auksas“ surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, viešinti Europos inovacijų partnerystės veiklos grupių veiklą, skatinti inovacijas kaimo vietovėse.
Projektą inicijavo Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija.
Pretendentus konkursui „Krašto auksas“ galėjo teikti visos norinčios organizacijos, fiziniai asmenys. Nugalėtojus išrinko apdovanojimų atrankos komisija, didelį dėmesį skyrusi pretendentų verslumui, projektų naudai visuomenei.
„Facebook“ paskyroje „Krašto auksas“ visuomenė balsavo už savo favoritus.

„Kėdainių mugės“, Žemės ūkio ministerijos, Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro inf.