Kėdainių daugiakultūriame centre vyko neeilinis renginys – Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ finalinės parodos, kurioje eksponuojami daugiau kaip šešiasdešimties Lietuvos moksleivių darbai, uždarymas ir laureatų apdovanojimai. Į šį gražų reginį jaunieji meistrai kviečia jau septintą kartą.

Kėdainių kraštas gali pelnytai didžiuotis, mat konkurso pirmosios vietos laureate tapo kėdainietė Laura Steponavičiūtė už savo pintinių juostų kolekciją. Jos mokytoja – mama Loreta Steponavičienė. Kitos dvi kėdainietės – Modesta Paškevičiūtė ir Austėja Leonavičiūtė už savo austinius darbus buvo įvertintos antrąja vieta. Mergaičių mokytoja – Milda Petraitienė. Laura į konkurso finalą patenka jau antrą kartą, Modesta – trečią, o Austėjai tai buvo pirmas kartas.

Parodos uždarymo metu Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta komisija iš viso apdovanojo kelias dešimtis geriausiųjų, iš visos Lietuvos atvykusių finalininkų. „Sidabro vainikėliais“ buvo įvertinti po tris geriausius kiekvienos amžiaus grupės kūrinius ar kūrinių kolekcijos. Jų autoriams (iš viso šeši laureatai) buvo įteikti konkurso simboliai – „Sidabro vainikėliai“. Antrųjų ir trečiųjų vietų laimėtojams buvo įteikti diplomai, kai kuriems – ir paskatinimo prizai.

Finalinės parodos, vykusios Kėdainių daugiakultūriame centre, metu lankytojai išvydo per 60 įdomių, originalių, gimtojo krašto savitumą atsispindinčių jaunųjų autorių darbų, iš kurių gausu keramikos bei tekstilės gaminių, medinės skulptūros, karpinių, verbų, šiaudinių sodų ir net žaislų.

Regioninės parodos šiemet vyko Panevėžio, Utenos, Telšių Tauragės, Alytaus ir Marijampolės regionuose, Vilniaus ir Kauno miestuose. Iš viso parodose dalyvavo 390 mokinių, eksponuota virš 1000 kūrinių.

Finaliniame ture mokinių kūrinius pagal jų meninę vertę, meistriškumą, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis vertino komisija, kurią sudarė muziejininkai, dailėtyrininkai ir etnografai.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamame konkurse jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, bet ir yra skatinami tobulinti meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius. Kiekvienais metais „Sidabro vainikėlis“ suburia visos Lietuvos vaikus ir jaunuolius tam, kad šie pristatytų, ką jų regionas, rajonas, miestelis turi geriausio, išskirtinio, unikalaus. Siekiama, kad mokinių darbų parodos sudomintų ir patrauktų bendraamžius, mokinių tėvus, pedagogus, prisidėtų prie tradicinės kultūros puoselėjimo.

[tribulant_slideshow gallery_id=”465″]