Puikiai nusiteikusi kėdainiečių delegacija.

Puikiai nusiteikusi kėdainiečių delegacija.

Į Vilnių sugužėję krašto ūkininkai džiaugėsi savo šiųmetiniu derliumi. Žemės ūkio rūmų organizuotame renginyje „Derlius – 2015“ didžiausias dėmesys buvo skirtas maitintojai žemei ir ją dirbančiam ūkininkui.

Derliaus renginį globojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė.

Šventė prasidėjo Mišiomis Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje. Po jų šventės eisena su Lietuvos kariuomenės orkestru pajudėjo iki scenos Lukiškių aikštėje.

v-14636Šventės atidarymo metu Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė įteikė padėkos raštą už mišraus gyvulininkystės ūkio plėtrą Kėdainių rajono savivaldybės Užupės kaimo ūkininkei Jūratei Antanavičienei, o Žemės ūkio rūmai dovanas įteikė visoms renginyje dalyvavusioms savivaldybėms.

15-os rajonų savivaldybių kiemeliuose, įsikūrusiuose Gedimino prospekte, šeimininkavo amatininkai, tautinio paveldo puoselėtojai, žemdirbiai. Naujo derliaus gėrybes pristatė įvairios Žemės ūkio rūmų organizacijos. DS_02

Vilniečiai ir sostinės svečiai į Kėdainių rajono kiemelį suko paragauti gardaus krakietiško šiupinio, kuriam produktus paruošė Krakių žemės ūkio bendrovės šeimininkės. Įspūdingame katile buvo išvirta apie 60 litrų šio gardaus patiekalo. Šiupinį virė, gerą Kėdainių rajono kiemelio nuotaiką kūrė Krakių kultūros centro darbuotojai ir šio centro jaunių liaudiškų šokių grupė, folkloro ansamblio instrumentinė grupė.

Kėdainių rajono kiemelyje taip pat šeimininkavo Juodkaimių ir Beinaičių kaimų bendruomeninių organizacijų atstovai, Kėdainių krašto muziejaus Arnetų namo Tradicinių amatų centro amatininkai, bitininkai Erikas ir Marius Augustinavičiai, Mažoji bendrija „Sulčių fabrikas“. Vilniečiai ir miesto svečiai galėjo ne tik paragauti kėdainietiškų gėrybių, bet ir įsigyti Juodkaimiuose užaugintų vaistažolių, Beinaičiuose slėgtų sūrių ir gardžios uogienės, Plinkaigalio bendruomenės centro pirmininkės Linos Sabulienės keptos naminės duonos, medaus, midaus ir kitų bičių produktų iš Plinkaigalio, Sandros Kuprevičiūtės morkų, juodųjų serbentų sulčių, rajono amatininkų dirbinių.

svent-14637Nuoširdžiai dėkojame Kėdainių rajono kiemelio organizatoriams ir dalyviams, visiems, kurių pastangomis sostinės gyventojai ir svečiai galėjo susipažinti su mūsų rajono pasiekimais.

Kęstutis Stadalnykas,

Kėdainių r. savivaldybės administracijos

Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas