Karštą dieną išsimaudyti pro gyvenvietę tekančioje Obelies upėje panorę Paobelės gyventojai buvo sukrėsti – jų pamėgtoje maudymosi vietoje vandenyje plūduriavo nugaišusios žuvys. Kėdainių pietrytiniame pakraštyje tekanti Obelies upė yra kairysis Nevėžio intakas. Upė teka per pramoninį Kėdainių rajoną, tad nenuostabu, kad dėl galimos taršos susirūpinę žmonės kreipėsi į aplinkos apsaugos tarnybas ir žurnalistus.


„Svarbiausia, kad kai ateidavome maudytis, plaukiodavo daugybė žuvų, o dabar nemačiau nei vienos gyvos“, – pasakojo Paobelėje gyvenanti moteris.

Kaip „Kėdainių mugę“ informavo Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Čeliešius, žinia apie pastebėtas negyvas žuvis Obelies upėje gauta birželio 17 d. apie 16 val.

„Pareigūnai, nuvykę prie Obelies upės, masinio žuvų kritimo nerado. Pavienės kritę žuvys (kuojos, raudės) pastebėtos upės užutėkiuose prie žolių. Iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija pasėmė Obelies upės vandens mėginius“, – informavo aplinkos apsaugos inspekcijos vadovas.

Nustatyta, kad deguonies koncentracija upės vandenyje atitiko normatyvus. Vandens temperatūra buvo pakankamai aukšta, siekė 22 laipsnius pagal Celsijaus skalę. 

Kitą dieną, ketvirtadienį, pareigūnai detaliai apžiūrėjo upę nuo žiočių iki geležinkelio tilto per Obelies upę ir naujų žuvų kritimų vietų nenustatė. Pareigūnai atliko apžiūras įmonėse, turinčiose galimybę ūkinėje veikloje naudojamas chemines medžiagas išleisti į Kėdainių pramoninio rajono paviršinių nuotekų surinkimo kolektorių.

„Įmonių  apžiūrų metu pareigūnai nenustatė užterštų nuotekų išleidimo į paviršinių nuotekų surinkimo kolektorių. Pareigūnai, kartu su Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus specialistais, dar kartą pamatavo deguonies koncentracijas ir temperatūrą Obelies upės vandenyje bei pasėmė mėginius. Deguonies koncentracija upės vandenyje atitiko normatyvus“, – teigė K. Čeliešius.  

Laboratorinių tyrimų rezultatai bus žinomi po 3 darbo dienų.

Skaitytojo nuotr.

Irmina Pryvalova

About The Author

Related Posts

One Response

  1. JimmyLTU

    tokio dydzio žuvims reikia ir gylio jai nera gylio nera ir zuvies ties Lukšio2 yra panaši situacija nes yra keleta vietu kur uzaugusios nendres viduri upes o gilis mazdaug iki keliu. Kaip sakoma visi žino bet visiem p….

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.