Pasitinkant Izraelio Nepriklausomybės dieną, kuri šiemet minima balan­džio 19 dieną, iš Kėdainių į Izraelį iškeliavo šios valstybės vėliava su kraštiečių linkėjimais ateinančioms Izraelio kartoms.

Prisijungė prie iniciatyvos

Šis draugystės gestas atliktas antradienį simbolinėje erdvėje – buvusioje sinagogoje, Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre.

Čia miesto ir rajono gimnazistai, prieš mėnesį dalyvavę Izraelio ambasados organizuotoje išvykoje į Izraelį, bei juos lydėjusi „Atžalyno“ gimnazijos mokytoja Laima Ardavičienė užrašė palinkėjimus Izraeliui, Jeruzalei ar šalies žmonėms.

„Tai mūsų buvusio projekto, kurio metu moksleiviai važiavo į Izraelį, tęsinys. Ši veikla inicijuota Užsienio reikalų ministerijos, su mumis kvietimu pasidalino Izraelio ambasada. Ambasada atsiuntė vėliavą, ant kurios moksleiviai užrašė palinkėjimus. Juos siejame su artėjančia Izraelio Nepriklausomybės diena, taip pat neturime pamiršti, jog balandžio 12 d. Izraelyje minima Holokausto diena“, – pasakojo mokytoja L. Ardavičienė.

Tiesia tiltus tarp tautų

Izraelis, kuris šiemet minės 70-metį, po visą pasaulį išplatino 3 000 vėliavų, kurios vėliau, sugrįžusios į tėvynę, bus eksponuojamos parodoje, o vėliau – įdėtos į kapsules ir saugomos 30 metų, iki valstybės šimtmečio. Vėliavas, skirtas palinkėjimams Izraeliui, Lietuvoje gavo penkios savivaldybės: Kėdainių, Švenčionių, Anykščių, Kupiškio ir Elektrėnų. Tai tos savivaldybės, kurių mokiniai dalyvavo išvykoje į Izraelį – jie, ambasados manymu, yra verčiausi parašyti linkėjimus šaliai, kurią aplankė.

„Rašydama linkėjimą, labai stip­riai prisiminiau patirtį Izraelyje. Atrodo, kad kelionė buvo ne prieš mėnesį, o vakar. Labiausiai sužavėjo turbūt Jeruzalė, visas kraštovaizdis ir, žinoma, žmonės, su kuriais susipažinau, – sakė Akademijos gimnazijos dvyliktokė Vaiva Sakalauskaitė. – Noriu palinkėti, kad per ateinančius 30 metų, iki valstybės šimtmečio, iš širdies į širdį tiesiami tiltai būtų dar stipresni ir šiltesni.“

Giedrius Galvanauskas iš „Atžalyno“ gimnazijos teigė, kad rašydamas savo linkėjimą Izraeliui, rėmėsi kinų išmintimi, sakančia, jog šviesa, pati sau šviesdama, yra tamsa. „Tad linkiu būti šviesa, šviečiančia kitiems“, – linkėjo gimnazistas.

Skatina draugystę

„Draugystė nugali visus sunkumus“, – tokiais žodžiais prie linkėjimų, rašomų ant vėliavos, prisijungė ir rajono meras Saulius Grinkevičius, skatinantis Izraelio ir Kėdainių krašto kultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvas. „Tik per draugystę, bendravimą, galime išspręsti visas problemas, kurios buvo praeity. Dabar turime žiūrėti į priekį ir kurti naują pasaulį“, – rašydamas linkėjimą Izraelio valstybės žmonėms, sakė meras S. Grinkevičius.