Metai prabėgo labai greitai ir kėdai­niečiai vėl gyvena miesto gimtadienio laukimu. Sportiniais renginiais startavusi 644-ojo gimtadienio šventė į savo sūkurį miestelėnus ir svečius įtauks rugpjūčio 5-osios pavakarę ir rugpjūčio 6-ąją. 

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius

Mieli kėdainiečiai,

Kėdainių miestas švenčia 644-ąjį gimtadienį, kurį skaičiuojame nuo datos, kai Kėdainių kraštas buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Vartbergės Livonijos kronikoje.

Švęsdami istorines šventes ir minėdami svarbius įvykius, dažnai prisimename praeitį, didingus protėvių darbus ir žygdarbius. Mes, kėdainiečiai, galime didžiuotis mūsų krašte gyvenusių iškilių istorinių asmenybių – kunigaikščių Radvilų, rabino, išminčiaus ir mokslininko Vilniaus Gaono, kunigo Antano Mackevičiaus, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo ir kitų pavyzdžiais, įkvepiančiais kurti gražesnius Kėdainius.

Semdamiesi stiprybės iš garbingos praeities, saugokime tai, ką esame perėmę iš gyvenusių prieš mus, branginkime vertybes, kurių siekė ir kurias gynė ankstesnės kėdainiečių kartos, kad turėtume ką perduoti tiems, kurie čia gyvens po mūsų.

Mieli kėdainiečiai, Kėdainių miesto šventės metu vyks daugybė gražių, įdomių renginių, tad kviečiu – ateikite, pakvieskite kaimynus, draugus ateiti, nepraleiskite progos pasidžiaugti puikiu oru, prasmingais renginiais ir, žinoma, vienas kitu.

Kviečiu Jus visus gražiai linksmintis, patirti kuo geriausių įspūdžių.

Su Miesto gimtadieniu Jus visus!

„Kultūros centro ir Krašto muziejaus kolektyvai pasistengė, kad šis priešjubiliejinis gimtadienis būtų solidus, įdomus ir turiningas.
Labai gražiu akcentu taps antrosios Nobelio premijos laureato, Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos įteikimas.

Pernai vykęs festivalis „Radviliada“ šįmet vėl kvies tęsti pažintį su didikais Radvilomis.

Pernai vykęs festivalis „Radviliada“ šįmet vėl kvies tęsti pažintį su didikais Radvilomis.

Šventę atidarysime evangelikų reformatų bažnyčioje atiduodami duoklę didikams Radviloms. Muziejininkai vėl pasiruošę pakviesti į kultūros istorijos festivalį „Radviliada“. Kėdainiečiai dar nepamiršo pernykštės pažinties su mūsų miestą garsinusiais Radvilomis. Šįmet tą pažintį bus galima pratęsti. Vėl numatyti įdomūs istoriniai pokalbiai, skambės Radvilų dvaro muzika, bus galima paskanauti didikų laikų vaišių. Ypač laukiamas kraštiečio Antano Jasenkos muzikinis spektaklis „Lizdeikos mitas. Radvilų giminės pradžia“. Manau, kad gyvendami garsią praeitį menančiame mieste kėdainiečiai negali pamiršti istorijos, o turi ja didžiuotis“, – sakė rajono meras Saulius Grinkevičius.
Rajono vadovas kviesdamas kraštiečius į Kėdainių gimtadienį ragina nepamiršti pakelti akių į dangų. Numatyti net keli skrydžiai oro balionais: „Tarptautinės oro balionų fiestos dalyviai maždaug trisdešimčia balionų sveikins Kėdainius.“
Miesto šventė tradiciškai kvies į tautodailininkų mugę. Gražus akcentas – respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Kleketynė“, kuris vyks Didžiojoje gatvėje įsikūrusios viešosios įstaigos „Laiptai į viltį“ kieme.
„Šventę kaip ir ankstesniais metais vainikuos klasikinės muzikos koncertas Kėdainių arenoje su Kauno miesto simfoniniu orkestru. O jaunimas galės pašėlti parke su roko grupe „Garbanotas bosistas“. Galutinį tašką gimtadienyje padės šventinis fejerverkas.
Manau, kad pramogų ir renginių numatyta visiems kėdainiečiams ir jų bičiuliams. Ateikime į šventę, pabūkime drauge, pasidžiaukime savuoju miestu“, – kraštiečius į šventę kviečia rajono meras S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.