Tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“ startav3s rugsėjo 22 d. Rotušės aikštėje, Kaune, po trijų dienų finišavo S. Daukanto aikštėje Vilniuje. Šiame ralyje startavo ir sėkmingai finišavo, ne pirmus metus Kėdainių krašto vardą garsinantys lenktynininkai Rimantas Kairys ir Saulius Dargys.

Jie standartinių istorinių automobilių klasėje sporto meistrų-veteranų grupėje iškovojo 3-iąją vietą, aplenkę savo priešininkus vos 2 sekundėmis. Kėdainiečių ekipažas ralyje „Aplink Lietuvą” dalyvavo 1990 m. gamybos automobiliu GAZ24-10 „Volga“.

S. Dargys ir R. Kairys prieš startą.

Pirmąją ralio dieną buvusio karinio aerodromo prieigose, Daukšių kaime, Varkolių ir Elevatoriaus gatvėse buvo surengtos dvi greičio rungtys, po kurių ralio dalyviai vėl grįžo į Kauną, į „Nemuno žiedo“ trasą.

Taip pat rungtys vyko Druskininkuose, Šakiuose ir Tauragėje.

Trečia, pati trumpiausia ralio diena, prasidėjo Anykščiuose, po to pro Ukmergę ralio dalyviai pasiekė Vilnių, kur tradicinėje šių lenktynių pabaigtuvių vietoje – S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros, įvyko uždarymo ceremonija. Ralio „Aplink Lietuvą 2023“ nugalėtojų ekipažui įteiktas pagrindinis lenktynių trofėjus – Prezidento Gitano Nausėdos taurė. Atskirų įskaitų nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Susisiekimo, Krašto apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, LASF, LAK, rajonų, kurių teritorijomis driekėsi ralio greičio rungtys, merų taurėmis ir kitais garbingais prizais.

Per tris ralio dienas dalyviai įveikė 1095 km, iš kurių 64 km sudarė 20 papildomų rungčių. Visos sportinės rungtys eksperimento tvarka buvo rengiamos tik asfalto dangą turinčiose gatvėse ir specialiose aikštėse.

Šaltinis ir nuotr.: Kėdainių r. savivaldybė

Viršelio nuotr.: Prizus kėdainiečiams Rimantui Kairiui ir Sauliui Dargiui įteikė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius (nuotraukoje kairėje) ir Rolandas Dovydaitis (pirmas iš dešinės).