Jau šią savaitę, tris dienas – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – Kėdainiuose vyks pirmasis tarptautinis kamerinių chorų festivalis. Jame dalyvaus apie 200 dalyvių iš įvairių Europos ir Lietuvos miestų: Paryžiaus, Sofijos, Minsko, Kauno, Šakių ir, be abejo, Kėdainių.

Mūsų miestą atstovaus visiems kėdainiečiams puikiai žinomas ir vertinamas choras „Ave Musica“. Choro meno vadovas Algirdas Viesulas kraštiečius bei miesto svečius kviečia nepraleisti išskirtinės progos pasiklausyti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių choristų, kurie atliks ilgai repetuotus, kaip deimantus nušlifuotus muzikinius kūrinius.

Koncertai – maldos namuose

Choro „Ave Musica” meno vadovas Algirdas Viesulas kraštiečius bei miesto svečius kviečia nepraleisti išskirtinės progos jau šį savaitgalį pasiklausyti puikios kokybės muzikos.

„Pastebiu nemažai kėdainiečių, susirenkančių į „Ave Musica“ koncertus. Tačiau atvykti į nemokamą, pirmąjį tarptautinį muzikos festivalį kviečiu ir daugiau kėdainiečių. Juk tokia išskirtinė proga – pasiklausyti puikių chorų atliekamų kūrinių – pasitaiko ne taip ir dažnai. Juolab kad savaitgalį vyks ir Maisto bei gėrimų festivalis, tad pasivaišinus kviečiame pasiklausyti geros muzikos. Juk užsienio šalių chorai į Kėdainius specialiai atvyksta tam, kad čia atliktų savo koncertinę programą būtent Jums“, – kalbėjo choro vadovas A. Viesulas.

„Ave Musica“ koncertuos penktadienį, Kėdainių kultūros centre, ir savo programoje atliks kūrinius, kurie skambės trijų užsienio šalių chorų gimtąja kalba. „Taip norime pasveikinti savo draugus choristus, atvykusius į Kėdainius“, – šypsojosi A. Viesulas.

Svečiai koncertuos išskirtinėse, sakraliose erdvėse – Kėdainių miesto bažnyčiose. Pasak A. Viesulo, tai įprasta, kad chorai savo programas atlieka puikia akustika pasižyminčiose erdvėse.

Stiprus palaikymas iš savivaldybės

„Mintis apie chorų festivalį mano galvoje brendo jau ilgai, bene 15 pastarųjų metų, tačiau ankstesnių kadencijų merams ji nepasirodė patraukli. Todėl labai džiugu, kad dabartinis meras Saulius Grinkevičius palaikė mano iniciatyvą ir sutiko padėti suorganizuoti festivalį mūsų mieste. S. Grinkevičius ir seniau, iki kol nebuvo tapęs meru, buvo kultūros mecenatas, dažnai sutikdavo paremti „Ave Musica“ chorą. Taigi, praėjusių metų pavasarį sėdome su meru prie bendro stalo ir aptarėme įvairius klausimus, susijusius su festivalio organizavimu. Todėl dabar labai džiaugiuosi, kad jau šį savaitgalį kraštiečius ir miesto svečius galėsime pakviesti į pirmąjį, tarptautinį kamerinių chorų festivalį Kėdainiuose, kuriame pasirodys net 200 choristų ne tik iš Lietuvos, bet ir įvairių užsienio šalių“, – kalbėjo A. Viesulas, chorui „Ave Musica“ vadovaujantis jau 22 metus.

Panašios naujienos