Kėdainių rajono savi­valdybė informuoja, kad pagal 31 atvejį, kada gyventojai netinkamai atsikratė atliekomis, vyksta aplinkybių tikslinimas – netrukus gyventojai sulauks pranešimų atvykti į savivaldybę.

„Visgi tikslas nėra nubausti kuo daugiau asmenų, o siekiama, kad gyvenamoji aplinka išliktų švari ir gyventojai laikytųsi nustatytos tvarkos. Nepaisant to, net ir akivaizdžiai matomos vaizdo stebėjimo kameros neatbaido gyventojų ne vietoje palikti atliekas.

Pastaruoju metu ypač padaugėjo sodų bendrijose prie konteinerių besimėtančių senų baldų, buitinės technikos, statybinių medžiagų. Kiek nustebino vaizdas prie kapinių, net ir čia atvežamos pačios įvairiausios atliekos – vaikų vonelės, žaislai, drabužiai, batai.

Savivaldybė dalijasi aplinkos teršėjų įrašais ir tikisi, kad tokios priemonės padės sudrausminti miestiečius, kurie nesilaikydami numatytos tvarkos užkrauna bendrojo naudojimo konteinerius ar šalia jų esančią teritoriją  didžiagabaritėmis ir kitomis atliekomis“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Už savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus gresia bauda nuo 30 iki 140 eurų, o jei nusižengimas padarytas pakartotinai – nuo 140 iki 600 eurų.

Didelių gabaritų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A) iš rajono gyventojų nemokamai priimama iki 500 kg didelių gabaritų atliekų ir iki 5 vienetų padangų. Nuo bendro naudojimo konteinerių mieste didelių gabaritų atliekos surenkamos pagal grafiką.

Panašios naujienos