Bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktorius Kęstutis Vaitkevičius vieną vakarą pateko į gana kuriozišką situaciją – būdamas namuose sulaukė netikėto vizito. Atėjęs jaunuolis bandė direktorių įtikinti, kad jo namuose iš čiaupo bėga blogas šaltas vanduo. Jį, jaunuolio žodžiais, pagerinti būtų galima nusipirkus specialų filtrą, kurio prijungimu pasirūpintų būtent atėjusysis svečias.

Bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktorius K. Vaitkevičius pats sulaukė vandens filtrų pardavėjų vizito su siūlymu vieną tokių nusipirkti, nes jo namuose bėga neva blogas vanduo.

Bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktorius K. Vaitkevičius pats sulaukė vandens filtrų pardavėjų vizito su siūlymu vieną tokių nusipirkti, nes jo namuose bėga neva blogas vanduo.

Filtrų siūlytojai kėdainiečių paprašo pripilti indą vandens, į jį įmerkia atsineštą neva geležį matuojantį popierėlį. Jam pajuodus pasako, kad vanduo blogas. Kai K. Vaitkevičius paklausė, kokio pavojaus tas blogumas, atėjūnas negalėjo sukonkretinti. „Buvau meistriškai įkalbinėjamas pirkti abejotino poreikio ir naudos daiktą. Kai paprašiau patikslinti, kokia yra leistina geležies norma ir kokia yra mano namuose, atsakymų neišgirdau, tik nuolatinį įtikinėjimą, kad filtrą pirkti būtina, kitaip galiu pakenkti savo ir artimųjų sveikatai. Pabodus klausyti pilstymo iš tuščio į kiaurą, pasakiau, kur dirbu. Tada filtrų pardavėjas atsiprašė ir išskubėjo“, – sakė K. Vaitkevičius.
Panašių vizitų pastaruoju metu sulaukė ne vienas miestelėnas. Ypač daug vandens filtrų siūlytojų Liepų alėjos kvartale. „Jau net pavargau nuo tokių apsilankymų. Tai darosi panašu į maniją. Filtrus mūsų namo gyventojams siūlo kone kiekvieną vakarą. Iš pradžių visa ta situacija atrodė juokinga, vėliau erzinanti. Bijau, kad nepradėčiau galvoti, jog tikrai su tuo vandeniu kažkas negerai, jei kas vakarą sulaukiame žmonių, sakančių, jog naudojame blogą vandenį, nors niekada taip nemaniau“, – sakė rajono Tarybos narys Tomas Žalpys.

Kėdainių vanduo tikrinamas pagal numatytus reglamentus ir pastaruoju metu atitinka visas normas.

Kėdainių vanduo tikrinamas pagal numatytus reglamentus ir pastaruoju metu atitinka visas normas.

Bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktorius K.  Vaitkevičius sakė pastaruoju metu ypač dažnai sulaukiantis klausimų dėl šalto vandens kokybės.
„Galiu patikinti vartotojus, kad iš mūsų stoties vanduo išleidžiamas tikrai geros kokybės. Mes rūpinamės vandeniu iki namo įvado, vėliau jį perima namo administratorius. Pagal galiojančius normatyvus administratorius turi pasirūpinti šalto vandens tinklų plovimu. Tad gyventojai turi pasidomėti, ar tai vyksta.
Nesakau, kad vanduo visada atitinka leistinas normas. Įvairius tyrimus pagal reglamentus mes darome ištisus metus. Turime tirti ir geležies, ir nitratų, ir mangano, ir biologinę taršą, ir kitus elementus. Visi tyrimai atliekami Kauno laboratorijose. Jau kuris laikas gauname atsakymus, kad vanduo saugus ir švarus.
Tačiau pasitaiko ir nedidelių nukrypimų nuo normų, tad ieškome priežasčių ir jas šaliname. Paprastai vandens kokybė suprastėja, kai jis užsistovi trasose“, – sakė K. Vaitkevičius.
Bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktoriaus teigimu, viename litre leidžiama 0,2 miligramo geležies norma. Kelių pastarųjų tyrimų rezultatai rodo, kad Kėdainių vanduo geležies turi net du kartus mažiau, negu leidžiama. „Kalbų dėl vandens kokybės visada būna labai įvairių. Visai neseniai viename internetiniame portale buvo paskelbta, kad Kretingoje gyventojai naudoja nesaugų vandenį. Ten pat buvo paminėta, jog prasta vandens kokybė Kėdainiuose ir Šiauliuose. Mes įrodėme, jog toks teiginys neatitinka tiesos. Tačiau nerimo tarp kraštiečių taip greitai negalime išsklaidyti. Jei kam kyla abejonių dėl vandens kokybės, tai siūlau atvykti pas mus ir mes pasirūpinsime vandens tyrimais.
Be to, ir mokslininkai nesutaria, koks vanduo yra tinkamiausias vartoti. Kai kurie teigia, jog vandenį reikia filtruoti ir gryninti, net virinti, kiti atvirkščiai – sako, jog būtina gerti „žalią“ vandenį, kuriame gausu įvairių elementų. Mes laikomės galiojančių normatyvų – vartotojams atiduodame jais numatytą saugų vandenį“, – konstatavo K. Vaitkevičius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.