Besibaigiantys metai gerų prisiminimų kelia Kėdainių specialiosios mokyklos sporto bendruomenei.

Už specialiosios olimpiados judėjimo populiarinimą kėdainiečiams gerų žodžių negaili ir šalies specialiosios olimpiados prezidentas Zenonas Misiūnas (ketvirtas iš kairės), ir Europos judėjimo vadovas Miroslav Kropgulec (dešinėje).

Už specialiosios olimpiados judėjimo populiarinimą kėdainiečiams gerų žodžių negaili ir šalies specialiosios olimpiados prezidentas Zenonas Misiūnas (ketvirtas iš kairės), ir Europos judėjimo vadovas Miroslav Kropgulec (dešinėje).

Žydrūnas Bagušis, Arminas Orlauskas ir jų mokytojai – treneriai Gintaras Čečkauskas bei Rytis Šležys buvo pakviesti į Kūno kultūros ir sporto departamentą ir atsiėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštus už iškovotus medalius Europos specialiosios olimpiados vasaros žaidynėse Antverpeno mieste, Belgijoje.
Specialiosios olimpiados padėkos raštu ir Lietuvos SO ženkleliu už begalinę pagalbą, paramą ir didelį indėlį į Lietuvos specialiosios olimpiados veiklą ruošiant sportininkus Lietuvos SO čempionatams, Europos, Pasaulio SO žaidynėms buvo apdovanotas ir Kėdainių specialiosios mokyklos direktorius Juozas Jančius.
Kėdainiai jau ilgą laiką vadinami Lietuvos specialiosios olimpiados futbolo centru. Mūsų mieste vyksta ne vienas šio sportinio judėjimo renginys: rudens čempionatas 7×7, žiemos čempionatas 5×5 ir finalinis renginys – Europos SO futbolo savaitė. „Taip pat organizuojame žmonių su negalia tarptautinius turnyrus „Seni Cup“ (socialiniams globos namams) ir daug kitų tarptautinių turnyrų tiek berniukams, tiek mergaitėms. Esame dalyvavę tarptautiniame projekte „Jungtinis futbolas“, kai vienoje komandoje žaidžia sveikieji ir neįgalieji“, – sakė didelis specialiosios olimpiados judėjimo entuziastas Rytis Šležys. Kėdainiuose vyksta šalies specialiosios olimpiados futbolo rinktinių stovyklos, kuriose dirba mokytojai ir treneriai Rytis ir Martynas Šležiai, jiems talkina kolega Gintaras Čečkauskas bei kiti mokytojai iš specialiųjų mokyklų.

Ryčio Šležio (kairėje) dėka Kėdainiai tapo Lietuvos specialiosios olimpiados futbolo centru.

Ryčio Šležio (kairėje) dėka Kėdainiai tapo Lietuvos specialiosios olimpiados futbolo centru.

Specialiosios olimpiados judėjimas Kėdainiuose pradėtas nuo 2000 metų, kai mokytojai Rytis Šležys ir Gintaras Čečkauskas įkūrė Kėdainių SO klubą, kuriame galėtų treniruotes lankyti baigę mokyklą mokiniai. „Kėdainių specialioji mokykla ir specialiosios olimpiados klubas ne tik vykdo sportines varžybas, bet ir dalyvauja įvairiuose socialiniuose projektuose. Šiais metais kartu su futbolo klubu „Nevėžis“ dalyvavome projekte „16 dienų be patyčių“, kuriame FK „Nevėžis“ vyrai, treneriai ir vaikų komandos iš arčiau susipažino su specialiosios mokyklos futbolininkais. Visi dalyvavo bendruose seminaruose, pokalbiuose, o vakarais darė bendras treniruotes ir „mini“ varžybas“, – pasakojo R. Šležys.
2014 metai specialiosios olimpiados judėjime dalyvaujantiems kėdainiečiams tapo jubiliejiniais ir pasižymėjo tarptautinių varžybų gausa. Gegužės mėnesį varžytasi Europos SO čempionate Gruzijoje, liepos mėnesį – SO Pasaulio taurės varžybose Švedijoje, o rugsėjį kėdainiečiai su kitais kolegomis vyko į Belgiją, kur dalyvavo Eurazijos SO futbolo žaidynėse ir laimėjo trečiąją vietą.
„Šiemet suėjo 10 metų, kai Lietuvos SO futbolo komanda pirmą kartą dalyvavo tarptautinėse varžybose. Per tą laikotarpį aplankyta daug Europos šalių, viešėta Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje, Liuksemburge, Lenkijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Vengrijoje. Labai džiugu, kad vaikai pamilo sportą ir noriai lanko treniruotes. Smagu, kad su kolegomis draugiškai „pasidalijome“ sporto šakas. Mes ugdome futbolininkus, kiti rūpinasi lengvaatlečiais, treti kitų sportininkų pasiekimais. Ypač smagu, jog sportuodami vaikai praplečia akiratį, įgyja savarankiškumo, tampa draugiškesni ir savarankiškesni. Ne visada viską atperka medaliai, tačiau jie suteikia daug laimės“, – auklėtinių pasiekimais džiaugėsi Lietuvos specialiosios olimpiados futbolo rinktinės vadovas Rytis Šležys.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.