Spalio 25–26 dienomis Lietuvos prekybos centruose vykusi „Maisto banko” akcija nustebino rezultatu. Aktyvumu ir dosnumu stebino ir kėdainiečiai: akcijoje dalyvavę kraštiečiai jau pirmąją dieną į aukojimui skirtus vežimėlius noriai ir gausiai aukojo maisto produktus. Jų dosnumas šioje akcijoje pranoko ir organizatorių lūkesčius – pasak jų, nors daugiausiai maisto paaukota šalies didmiesčiuose, tačiau ypatingu dosnumu pasižymėjo ir Kėdainių miestas. Tiesa, ne pirmus metus iš eilės.


Dvi dienas 72 šalies miestuose maisto nepasiturintiems aukoti prašę savanoriai sulaukė aktyvesnio nei kada nors iki šiol visuomenės atsako – paaukota 146,4 tūkst. kartų. Šis rezultatas 3,2 proc. didesnis nei pasiektas pavasarį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje. 

Dalyvavo septynios organizacijos

Dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį – vykusios akcijos metu kraštiečiai nepasiturintiems asmenims buvo kviečiami aukoti ilgai negendančių maisto produktų: makaronų, miltų, aliejaus, įvairių kruopų, arbatos, sausainių, dribsnių. Šiais metais buvo prašoma paaukoti ir mėsos bei žuvies konservų, kai kurie į aukojimui skirtus vežimėlius dėjo ir įvairių higienos priemonių.

„Maisto banko“ akcijos atstovų teigimu, kėdainiečiai savaitgalį iš viso paaukojo 9 206 vienetus maisto produktų. Suskaičiuota, jog buvo paaukota 3 495 kartų. Kėdainiuose iš viso savanoriavo 138 savanoriai.

Tad šįkart kėdainiečiai buvo žymiai dosnesni – lyginant su pavasarine akcija, šį savaitgalį paaukota daug daugiau produktų.

Gegučių gatvės „IKI“ parduotuvėje paramą rinko labdaros paramos fondo „Tavo svajonė“ savanoriai. Fondo steigėja Vilma Judenienė džiaugėsi kraštiečių aktyvumu ir dosnumu.

„Pavasarinėje akcijoje aukota 7 802 vienetų produktų, – sakė „Maisto banko“ komunikacijos projektų vadovė Miglė Petronytė. – Pagal aukotų produktų skaičių Kėdainiai šiais metais pas mus lentelėje yra šešti iš visos Lietuvos miestų. Prieš Kėdainius yra tik didieji Lietuvos miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai ir Alytus“.

Pasak M. Petronytės, kėdainiečiai jau ne vienerius metus yra vieni dosniausių šalies miestų gyventojų. „Šiais metais dar nepaskaičiavome, bet pernai kėdainiečiai pagal gyventojų skaičių buvo dosniausiai aukojantys žmonės iš visos Lietuvos. Pernai aukojo kas septintas Kėdainių gyventojas. Šiais metais reiktų pasitikrinti gyventojų skaičių mieste, tačiau labai panašu, kad ir vėl būsite pirmieji“, – prognozavo ji.


Dalyvavo septynios organizacijos

Kėdainiuose akcija abi dienas vyko devyniose miesto parduotuvėse: „Lidl“, „Maxima“ bei „Iki“. Paramos šiais metais prašė šios Kėdainių mieste bei rajone esančios organizacijos: VšĮ Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims, Kėdainių pagalbos šeimai centras, Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, Kėdainių Šv. Juozapo parapija (Caritas), labdaros paramos fondai „Tavo svajonė“, „Teen Challenge“ bei „Vilties švyturys“.

Joms ši parama yra labai reikalinga ir naudinga, kaskart, gerų ir dosnių žmonių dėka padedanti pamaitinti sunkiau besiverčiančias šeimas, vaikus, priklausomybes besigydančius asmenis.

Remia 18 skurstančių šeimų

Jau dešimt metų šioje akcijoje dalyvauja labdaros paramos fondas „Tavo svajonė“. Tris kartus per savaitę į fondo įsteigto vaikų dienos centro patalpas besirenkantys vaikai čia ne tik įdomiai ir prasmingai leidžia laiką, bet ir gauna šilto, sotaus maisto. Akcijos produktų užtenka ilgam – iki kitos „Maisto akcijos“, vykdomos pavasarį.

Be to, iš surinktų maisto produktų dienos centrą lankančių vaikų šeimoms bus išdalinti ne menki maisto produktų lauknešėliai, bet didelės, įvairių kėdainiečių suaukotų maisto produktų dėžės. Tokią paramą gaus net kelios dešimtys sunkiai besiverčiančių, mūsų rajone gyvenančių šeimų, kurioms šios labdaros užtenka net kelis mėnesius.

„Produktus daliname šeimoms bei pasiliekame vaikų dienos centro lankytojų maitinimui. Be to, iš „Maisto banko“ tris kartus per savaitę gauname paskutinės dienos galiojimų produktų, mums jų užtenka vaikų maitinimui, tad maisto produktais galime paremti skurstančias šeimas – jų šiai dienai yra aštuoniolika“, – minėjo Vilma Judenienė, labdaros paramos fondo „Tavo svajonė“, veikiančios Kėdainiuose jau dešimt metų, steigėja ir psichologė.

Ji pridūrė, kad iš dažnos šeimos tenka sulaukti padėkos ir džiaugsmo žodžių, kad gaunama maisto produktų parama padeda taupyti šeimos biudžetą, o už likusius pinigus šeimoms savo vaikams pavyksta nupirkti naujus batukus arba, pavyzdžiui, nudažyti naujai kambarį.


Noriai talkina savanoriai vaikai

„Akcija vyksta du kartus per metus, tad mes stengiamės sudalyvauti kiekvienoje jų. Šįkart, jau per pačias pirmąsias paramos rinkimo valandas susidūrėme su geranoriškais žmonėmis. Ne paslaptis, kad pasitaiko ir tokių žmonių, kurie pasinaudoja proga pamurmėti. Tačiau mums talkina savanoriai vaikai, prieš kuriuos murmėti nelabai kam norisi. Greičiau vaikus visi nori lepinti, tad vis kokių saldumynų padovanoja“, – šypsojosi V. Judenienė.

Pasak pašnekovės, aukojama kiekvieną kartą panašiai – mažai kuo skiriasi paramos dydis rudenį ir pavasarį. Tiesa, šį pavasarį vykusios akcijos metu žmonės aukojo šiek kiek daugiau nei ankstesniais metais.

„Vidutiniškai gauname apie 800–900 vienetų įvairių maisto produktų. Daugiausiai gauname makaronų, aliejaus, cukraus, makaronų, kruopų, gauname ir konservų, arbatos, kakavos, sausainių. Labai retai gauname ir higienos priemonių. Paaukojimų skaičius nežymiai auga, tad galime spręsti, kad Lietuvoje gyvenimas gerėja, auga sąmoningumas, noras dalintis. Skustančių šeimų, mano pastebėjimu, nedaugėja, jų skaičius greičiau yra nusistovėjęs“, – teigė pašnekovė.


Lietuvoje suaukota už pusę milijono eurų

Kasmet dukart per metus – pavasarį ir rudenį – „Maisto bankas“ geros valios žmones prekybos centruose visoje Lietuvoje kviečia paaukoti ilgo galiojimo maisto produktų nepasiturinčiųjų maitinimui. 

„Maisto banko“ akcijos metu surinktas maistas atitenka socialinių organizacijų globojamiems žmonėms – daugiavaikėms šeimoms, mažas pajamas gaunantiems neįgaliesiems, senoliams, bedarbiams, vienišoms vaikus auginančioms motinoms, socialinėje krizėje atsidūrusiems asmenims ir kt.

„Maisto banko” akcijos metu surinktais produktais paramą gauna daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Dalis jų maistą gauna labdaros valgyklose ar dienos centruose, kitiems maistas išdalijamas paketais.

Kaip skelbia „Maisto bankas“, preliminariais, pirmadienio ryto duomenimis, 415 šalies parduotuvėse dirbusiems „Maisto banko“ akcijos savanoriams pavyko surinkti 443,5 tūkst. įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Pirmame penketuke dažniausiai aukotų maisto produktų rikiuojasi makaronai, kruopos, cukrus ir aliejus.

Iš viso „Maisto banko“ akcijoje dalyvavę geradariai paaukojo maisto už 464,9 tūkst. eurų.

„Maisto banko“ akcija – tai galimybė nusilenkti ištiesiant ranką silpnesniam, bet kartu tai ir mus pakylėja virš kasdienybės negandų, nesėkmių bei nelaimių“, – aukotojams ir savanoriams dėkojo „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.