IMG_9138zzViso pasaulio lietuviai kiekvieno mėnesio pirmąjį penktadienį kviečiami dalyvauti bėgime už blaivybę, kurio tikslas – palaikyti sveikos, blaivios ir sąmoningos lietuvių tautos idėją.

Nuo šios akcijos nenusisuka ir kėdainiečiai – kartais į senąjį miesto parką susirenka daugiau, kartais mažiau sveikuolių.

Pirmasis spalio penktadienis į bėgimą įtraukė ne tik nuolatinius šio bėgimo dalyvius, bet ir nemažą būrį naujokų, tarp kurių buvo ir vaikų globos namų „Saulutė“ auklėtiniai, ir krepšinio klubo „Nevėžis“ žaidėjai.

IMG_9162zz„Mes tikrai palaikome tokią gražią ir prasmingą iniciatyvą.  Tikrai daug smagiau būtų matyti jaunimą sporto salėse negu šlaistantis neblaiviems gatvėse. Šįkart simboliškai dalyvaujame trik pusė komandos, nes ryt laukia svarbios rungtynės. Manau, kad mes kiekvieną kartą, jei tik leis galimybės, prisijungsime prie bėgančių už blaivybę, kad kuo plačiau skleistume žinią, jog gyvenimas be svaigalų gali būti įdomus“, – sakė „Nevėžio“ komandos kapitonas Vaidotas Volkus.

Nuo pat pirmųjų bėgimų akcijoje dalyvaujanti bendrosios praktikos slaugytoja Gražina Bičkienė turi svajonę, kad lietuviai vėl grįš į laikus, kai šventes švęsdavo be alkoholio. „Būna gėda, kai atvykę užsieniečiai, paklausti, kokius įspūdžius išsiveža iš Lietuvos, atkerta, jog jiems įstrigo tai, kad lietuviai, tiek vyrai, tiek moterys, daug geria. Tad turime populiarinti blaivybės idėjas, kad kuo daugiau žmonių pamatytų alternatyvas svaigalams. Mes blaivumo žinias skleidžiame labai plačiai. Džiugu, jog į bėgimus ateina vis daugiau jaunimo. Jei blaivybės sėklas sėsime tarp jaunų žmonių, tai norimų rezultatų ilgai laukti nereikės“, – sakė G. Bičkienė.IMG_9132zz

Akciją tarp kėdainiečių organizuojančio Kėdainių visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė kraštiečius kviečia būti drąsius ir aktyvius: „Kviečiame visus palaikyti mūsų akciją. Drauge galime daug ką nuveikti. Svarbiausia gražios iniciatyvos, o vėliau jos tikrai suras pasekėjų.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.