Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena Kėdainių krašte pažymėta gausa renginių.

Kraštiečiai vasario 16-ąją tradiciškai aplanko laisvės gynėjų kapus.

Ypatingą tautai dieną Kėdainių rajono vadovai ir Tėvynei neabejingi kraštiečiai pirmiausia pagerbė kovotojus už Lietuvos laisvę, vėliau rinkosi į Švento Juozapo bažnyčią, kur aukotos Šv. Mišios už Lietuvos valstybę.

Galiausiai Lietuvai svarbi diena visus sukvietė į šventinį koncertą „Užaugs vėl ąžuolai“ Kėdainių kultūros centre.

Šiltus sveikinimo žodžius tarė Kėdainių dekanato dekanas kunigas Norbertas Martinkus.

Kraštiečius sveikindamas valstybės atkūrimo dienos proga rajono meras Saulius Grinkevičius sakė, jog tai labai svarbi lietuvių tautai diena: „Tai ypatinga diena. Juk jei nebūtų Nepriklausomybės atkūrimo akto, šiandien pasaulis gal ir nežinotų apie mus. Po Vasario 16-osios trumpai gyvavusi laisva Lietuva tapo užtaisu ir vėliau vaduotis iš okupacijos gniaužtų. Šiandien džiugina tai, kad kėdainiečiai mato tos dienos svarbą. Mieste beveik nėra namų, kur nebūtų iškabintos Trispalvės. Pagerbti kovotojų už laisvę susirinko nemažas būrys miestelėnų. Tai rodo, kad mes nesame abejingi savo šaliai. Kėdainiečiai yra pilietiški ir myli savo kraštą.“

Laisvės gynėjams išskirtinė pagarba.

Visus susirinkusius į pagerbimo akciją šiltai pasveikino Kėdainių dekanato dekanas, kunigas Norbertas Martinkus. „Ši diena brangi mums kiekvienam. Mes sugebėjome įrodyti, kad esame savarankiška ir atskira valstybė. Tas noras lietuvių širdyse degė ir dega nuolat. Nūdiena nuteikia apmąstymas. Mes nepamirštame, kokį kelią Lietuva nuėjo ir kur eina“, – sakė kunigas N. Martinkus.

Istorikė Audra Pečiulytė trumpai priminė Vasario 16-osios svarbą: „Susirinkę pagerbti kovotojų už Lietuvos laisvę matome, kad dėl savo šalies mūsų tautiečiai prieš 99 metus paaukojo patį brangiausią dalyką – gyvybę. Nebuvo lengva drąsuoliams anuomet iškelti idėją apie nepriklausomybę ir ją įgyvendinti. Tas siekis pareikalavo nemažų aukų. Tėvynės ginti ir kurti skubėjo vyžoti savanoriai. Jiems Lietuva buvo jų namai, žemė, šeima. Tai – kas artima, sava ir brangu. Kėdainių Dotnuvos gatvės kapinėse guli 62 savanorių palaikai. Jie mums yra gyvas priminimas, kaip reikia siekti svajonių. Laisvę Lietuva iškovojo sunkiai, tad ją turime puoselėti ir branginti.“

Vasario 16-ąją priesaiką davė jaunieji šauliai.

Simboliška, kad prie savanorių kapų tautai reikšmingą dieną priesaikos ir pasižadėjimo tarnauti Lietuvai žodžius tarė jaunieji šauliai. Jie savo atsidavimu ir darbais pasiruošę ginti, saugoti ir puoselėti Tėvynę.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.