Kėdainių rajono savivaldybės taryba neeiliniame posėdyje vienbalsiai nusprendė iš rajono biudžeto lėšų skirti 50 tūkst. eurų skubią humanitarinę pagalbą miestui partneriui Ukrainoje – Melitopoliui.

Galimi du humanitarinės pagalbos Melitopolio savivaldybei variantai: pervedant lėšas į gavėjų nurodytą sąskaitą arba už jas įsigytą turtą (maistą, daiktus, medicinos priežiūros priemones) perduoti paramos gavėjams Ukrainoje. Kokiu būdu perduoti paramą karo kamuojamam Ukrainos miestui, nuspręsti pavesta savivaldybės administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė A. Kacevičius, tikėtina, kad Melitopolio savivaldybei bus pervesti pinigai. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus, ne kartą buvo susisiekta su Melitopolio savivaldybės atstovais. „Jie pageidauja pinigais, – sakė pašnekovas. – Bent jau dalį paramos tikrai vesim pinigais, o gal ir – visus“.

Šalies žiniasklaida dar vasario 27 dieną paskelbė, kad rusų kovinės grupės užėmė Zaporožės srities miestą Melitopolį. Skelbiama, kad iki karo čia gyveno apie 150 tūkst. gyventojų.

Prieš tris dienas pranešta, jog Melitopolio meras paskelbė apie tai, kad miestas yra ties humanitarinės katastrofos riba. Trūksta maisto, svarbiausia – baigiasi vaistai ligoniams gydyti.

Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatyme numatyta, kad skubi ir ilgalaikė humanitarinė pagalba gali būti teikiama piniginėmis lėšomis, maistu, daiktais, sveikatos priežiūros ir kitomis paslaugomis ir priemonėmis pagal humanitarinius poreikius.

Taip pat įstatyme rašomas, kad Valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos pagal kompetenciją priima sprendimus dėl humanitarinės pagalbos teikimo ar inicijuoja šių sprendimų priėmimą. Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vystomojo bendradarbiavimo veiklos įgyvendinimo ir humanitarinės pagalbos teikimo tvarkos apraše nustatyta, kad savivaldybės humanitarinei pagalbai skirtas lėšas gali pervesti į nelaimės ištiktų valstybių vietos arba regionų valdžios institucijų ar jų asociacijų sąskaitas.

Melitopolio miesto tarybos spaudos tarnybos nuotr.

Panašios naujienos