Vasario 25-osios vakarą P. Lukšio gatvės daugiabutyje nuomojamą butą niokojusios liepsnos operatyviai buvo numalšintos ugniagesių. Tačiau gaisro padarinius nelaimės prislėgta šeima sako jausianti dar ilgai.

„Buvau neviltyje, nes namuose viskas sudegė, bet nesitikėjau, kad sulauksim tokio žmonių palaikymo, visi labai padeda, siūlo drabužių, žaislų, net lovą, – praėjus beveik parai po gaisro, kalbėdama telefonu kiek lengviau atsiduso jauna moteris. – Svarbiausia, kad sveiki ir gyvi vaikai, kad nei plaukas nuo galvos nenukrito, jau šiandien atkutę čiauška ir bėgioja, judrūs kaip visuomet…visa kita mes išgyvensime…“

Gelbėjo vaikus

Ketvirtadienio vakarą mama pasakoja su mažaisiais – 6 ir 4 metukų mergaitėmis bei pusantrų metų sūneliu – pasiruošusi tešlą kepti žagarėliams, o apie aštuntą valandą vakaro ant dujinės viryklės pastačiusi kaitinti aliejų kepimo inde, nuėmusi dangtį. „Išėjau guldyti ir tvarkyti vaikų, o grįžusi patraukiau nuo ugnies puodą. Jame ar kažkur kitur kažkas sutraškėjo ir sprogo, nieko nesupratau, kur, tik viskas šovė į viršų, pasipylė liepsnos. Šiek tiek apdegiau ranką, plaukus… Apėmė siaubas, supanikavau, atidariau langą ir ėmiau šauktis pagalbos…“ – siaubingą patirtį pasakojo moteris.

Galvoje sukosi vienintelė mintis – vaikai, viską metusi bėgo iš virtuvės ir puolė į kambarį, kur buvo mažieji. Vedant dukrytę, ji išsigandusi ištrūko ir nubėgo į kambarį atgal, tai buvę baisiausios akimirkos. „Jau degė koridoriaus lubos, visur pilna dūmų. Apsipyliau vandeniu ir bėgau į kambarį ieškoti, nežinau, kaip ją radau ir išnešiau… Labai noriu padėkoti nuostabiai kaimynei, kuri prie durų ėmė vaikus man iš rankų ir nešėsi, ir visiems kitiems žmonėms, ugniagesiams, medikams. Apie daiktus tuo metu visiškai nebuvo net minties, todėl vėliau labai apsidžiaugiau, kai ugniagesys atnešė man surastą telefoną, jis veikė…“ – susijaudinusi kalbėjo jauna mama.

Degė atvira liepsna

Remiantis Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informacija, ugniagesiai pranešimą apie tai, kad Kėdainiuose, P. Lukšio gatvėje, daugiabučio namo laiptinė pilna dūmų, gavo 20:28 val. Atvykus Kėdainių PGT ugniagesiams butas degė atvira liepsna. Išdegė virtuvė, koridorius, apdegė namų apyvokos daiktai, aprūko kiti du kambariai, uždūminta ir aprūko namo laiptinė, sulieti apačioje esantys butai.

Bute nudegė plastikiniai vamzdžiai, dviejų laiptinių gretimuose butuose užsuktas vanduo, šildymas ir dujos. Ar buvo dūmų detektorius, nėra galimybės nustatyti.

Iš gaisro išsigelbėjo šeimos šunelis, deja, žuvo kitas augintinis – katinas. Pasak moters, sudegė jos turėtas turtas: skalbyklė, šaldytuvas, šaldiklis, mikrobangų krosnelė, kavos aparatas ir kiti buities prietaisai.

Teikia pagalbą

Po įvykio moteris su vaikučiais paguldyti į Kėdainių ligoninės vaikų skyrių, šeštadienį šeimą žadama išleisti, jie laikinai apsigyvens pas močiutę mieste. Stasys Okunevičius, rajono savivaldybės administracijos mentorius civilinės ir priešgaisrinės saugos klausimais, sakė, jog bus kreiptasi dėl savivaldybės vienkartinės pašalpos, mokamos nukentėjusiems nuo gaisro žmonėms, taip pat ieškoma tinkamo šeimai su vaikais socialinio būsto. Su šeima susisiekė ir seniūnijos socialinė darbuotoja, savivaldybės Socialinės paramos skyrius. Geranorišką pagalbą – drabužius, baldus, žaislus – nukentėjusiai nuo gaisro šeimai siūlo ir rajone veikiančios organizacijos, pavieniai žmonės.

Padėti atsistoti ant kojų nuo gaisro nukentėjusiai šeimai galite ir jūs.

Sąskaitos Nr. LT287300010125754717 („Swedbank“); Žydrūnė Brencienė

Panašios naujienos