ZemeKauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, jog šiemet Kėdainių rajono žemės mokesčio mokėtojai iki lapkričio 16 d. turėtų sumokėti 0,5 mln. € (gyventojai – apie 0,4 mln. €, įmonės – apie 78 tūkst. €). Praėjusiais metais Kėdainių rajone apskaičiuota žemės mokesčio suma buvo apie 0,4 mln. €. Iš viso Kėdainių rajone yra per 17,6 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų, iš kurių didžiąją dalį sudaro gyventojai – jų 17,5 tūkst.

„Atkreipiame dėmesį, kad žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijos klasikiniu paštu nesiunčiamos tiems mokesčių mokėtojams, kuriems apskaičiuota žemės mokesčio suma yra mažesnė arba lygi 2 eurams, taip pat tiems, kurie yra parašę prašymą negauti deklaracijos paštu, ir kurie per paskutiniuosius 2 metus pateikę vieną ar daugiau deklaracijų elektroniniu būdu“, – teigia Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė, pažymėdama, kad šie žemės savininkai informaciją apie mokestį gali sužinoti kitais VMI siūlomais būdais.

AVMI primena, jog mokėtinas žemės mokesčio sumas gyventojai ir įmonės gali rasti „Mano VMI“ sistemoje (www.vmi.lt/manovmi), o Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS, http://deklaravimas.vmi.lt) pradėtos publikuoti deklaracijos, kuriose mokėtojai ras išsamią informaciją apie jų valdomus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kitą informaciją. Žemės savininkus, kurie nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos artimiausiu metu pasieks klasikiniu paštu. Be to, šiemet svarbiausią informaciją apie žemės mokestį galima peržiūrėti jau ir naudojant e. VMI programėlę (skirta „iOS“ ir „Android“ sistemoms – www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles).

Zemes mokestisKauno AVMI duomenimis, šiemet žemės mokesčio mokėtojai į Kauno apskrities savivaldybių biudžetus iš viso turėtų sumokėti beveik 5 mln. eurų žemės mokesčio (gyventojai į apskrities savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti 4,2 mln. eurų, o įmonės – 0,7 mln. eurų).

2015 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti VMI svetainėje http://www.vmi.lt/cms/zemes-mokestis2.

Kauno AVMI primena, jog žemės mokesčių mokėtojui pateikiamoje deklaracijoje nurodytas mokesčių specialistas ir pateikti jo kontaktai. VMI atstovas gali patarti, kaip sumokėti žemės mokestį, naudojantis VMI e. paslaugomis. Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaitą atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose ar „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose.

Mokesčių mokėtojas informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gali sužinoti VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882. Taip pat gali kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje. Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima rasti apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.