Daugiakultūriame centre vykusiame pasitarime dėl Žydų kultūros paveldo kelio kūrimo dalyvavę įvairių sričių specialistai iš visos Lietuvos vienbalsiai sutarė – reikia asociacijos, kuri populiarintų šios kažkada mūsų šalyje itin klestėjusios tautos kultūros paveldą.

Kėdainiuose vykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo daugelio šalies miestų atstovai, nutarta kurti asociaciją dėl Žydų kultūros paveldo kelio kūrimo.

Kėdainiuose vykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo daugelio šalies miestų atstovai, nutarta kurti asociaciją dėl Žydų kultūros paveldo kelio kūrimo.

Mintį dėl Žydų kultūros paveldo kelio kūrimo iškėlęs Kultūros paveldo departamentas sulaukė daugelio rajonų vadovų pritarimo. Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius taip pat pasisako už organizacijos, populiarinsiančios žydų kultūros paveldą, įkūrimą: „Kėdainiai turi nemažai žydų palikimo. Mūsų istorikai kiek galėdami populiarina šios tautos kultūrinį paveldą, tačiau dar platesnio reklamavimo tikrai nebūtų per daug. Kuo plačiau viešinsime tai, kuo esame turtingi, tuo daugiau sulauksime turistų, kurie padės ekonomiškai stiprėti kraštui.“

Kėdainių krašto muziejininkai turi nemažą įdirbį populiarinant žydų kultūros paveldą. Pasak Daugiakultūrio centro vadovės Audronės Pečiulytės, Kėdainiuose įgyvendinta ir vis dar vykdoma nemažai projektų susijusių su krašto istorija, kurioje ženkli vieta skirta žydų praeičiai. „Žydų paveldo gausu visoje šalyje. Netrūksta jo ir Kėdainiuose. Tačiau turime atminti, kad paveldas – tai ne vien pastatai. Reikia mokėti įdomiai pristatyti tai, kuo buvome ar esame turtingi. Manau, kad Žydų kultūros paveldo kelio sukūrimas būtų labai naudingas. Galėtume suderinti įvairius maršrutus, kurie driektųsi per keletą šalies regionų. Koordinuotume veiksmus, tolygiai nukreiptume turistų srautus. Manau, kad žydų kultūros paveldas įdomus ne tik svečiams iš užsienio šalių, bet ir patiems lietuviams, tik reikia jį įdomiai pateikti“, – sakė A. Pečiulytė.

Pasitarimo dalyviai nutarė inicijuoti asociacijos dėl Žydų kultūros kelio kūrimą ir tikisi, kad rudenį, kai bus minima Europos žydų kultūros paveldo diena, jau bus galima pradėti planuoti būsimus darbus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.