Praėjusį savaitgalį 22-ąjį kartą šalyje vyko „Maisto banko“ akcija, kurios metu 73 miestuose, tarp jų – ir Kėdainiuose, savanoriai kvietė prekybos centruose pirkėjus aukoti ilgai negendančių maisto produktų nepasiturintiesiems. 

Neįgaliesiems negendančių maisto produktų krepšelius paaukojo ir rajono vicemerė Olga Urbonienė bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis.

Neįgaliesiems negendančių maisto produktų krepšelius paaukojo ir rajono vicemerė Olga Urbonienė bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis.

Šį rudenį, kaip ir praėjusį pavasarį, Kėdainiuose esančiuose prekybos centruose „Maxima“ ir „Iki“ buvo galima nupirkti ir perduoti produktų šešioms organizacijoms – Kėdainių rajono paraplegikų asociacijai, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijai, vaikų globos namams „Saulutė“, labdaros ir paramos fondams „Tavo svajonė“, „Teen Challenge“ ir „Vilties švyturys“.
Pasak akcijoje dalyvavusios rajono neįgaliųjų draugijos atstovės Daivos Sipavičienės, kėdainiečiai gana dosnūs ir geranoriški: „Sulaukiame labai nemažų krepšelių su įvairiais pirkiniais. Kai kurie aukotojai ne tik prekių dovanoja, bet ir perduoda šiltų linkėjimų. Šįkart akcijoje savanoriauja septyniolika draugijos narių ir 21 Šviesiosios gimnazijos moksleivis. Iš viso mūsų draugija vienija apie tūkstantį neįgaliųjų. Paprastai per tokias akcijas iš suaukotų produktų suruošiame ir išvežiojame apie 120 lauknešėlių.“ D. Sipavičienės teigimu, vien jų draugijai buvo paaukota 1754 vienetai maisto produktų, o aukotojų užregistruota 671. Kėdainiečiai neįgaliesiems daugiausiai aukojo aliejaus, cukraus, makaronų, kruopų, arbatos.

Tokios akcijos – puikios gerumo pamokos jaunimui.

Tokios akcijos – puikios gerumo pamokos jaunimui.

Neįgaliesiems negendančių maisto produktų krepšelius paaukojo ir rajono vicemerė Olga Urbonienė bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis. „Niekada nedvejoju, aukoti ar ne maisto produktų. Visada tą darau nuo akcijų pradžios. Manau, kad jei turi galimybę, tai būtinai turi padėti tam, kam reikia pagalbos“, – atnešusi nemažą pirkinių krepšelį neįgaliesiems sakė O. Urbonienė. Antanas Pavolis ne tik aukojo maisto, bet ir gyrė prie akcijos prisijungusius savanorius: „Labai ačiū visiems savanoriams, kurie aukoja laiką darydami gerą darbą. Tokią darganotą dieną tik gerais darbais ir galime praskaidrinti nuotaikas tiek sau, tiek kitiems. Panašu, kad mūsų kraštiečiai yra geranoriški ir dosnūs. Tokios akcijos ypač reikalingos jaunimui ir vaikams. Tai savotiškos gerumo pamokos.“
Europos Sąjungos statistikos tarnybos EUROSTAT duomenys rodo, kad nepriteklių patiria 29,3 procentai šalies gyventojų.
Tyrimai rodo, kad „Maisto banko“ akcijose dalyvauja daugiau nei trečdalis šalies gyventojų (apie 35 proc.). Praėjusios „Maisto banko“ akcijos metu pavasarį paaukotos 188 tonos maisto produktų už daugiau nei 335 tūkst. eurų. Tačiau ilgai galiojančių maisto produktų aruodai buvo ištuštėję ir dabar vėl papildyti.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.