Spalio 15 dieną visame pasaulyje minėta Tarptautinė baltosios lazdelės (aklųjų) diena. LASS Kėdainių rajono filialas taip pat paminėjo šią svarbią jiems datą.

Šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, iš anksto užkertant kelią ligoms. Atmintinos dienos simboliu laikoma baltoji lazdelė – vienas pagrindinių įrankių, kuriuo naudojasi regėjimo negalią turintis žmogus.

Mintis, kad aklieji turėtu su savimi nešiotis aiškiai matomą ženklą – baltąją lazdelę – 1931 m. kilo vienai paryžietei. Anot jos, turėdami tokį ženklą, regėjimo netekę žmonės būtų labiau pastebimi ir galėtų sulaukti daugiau pagalbos.

Lietuvoje Baltosios lazdelės diena minima nuo 1993 m., Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai tapus Europos ir Pasaulio aklųjų sąjungų nare.

LASS Kėdainių rajono filialas taip pat paminėjo šią svarbią jiems datą. Renginyje, kuris surengtas Kėdainių specialiosios mokyklos aktų salėje, viešėjo sąjungos nariai pasvaliečiai bei Kėdainių moterų klubo LIONS, su kuriuo Kėdainių silpnaregiai ir aklieji drauge vykdo projektą „Tavo vedlys“, atstovės.

„Smagu ir džiugu, kad ne žodžiais, o veiksmais auginame tikrąją draugystę. Didelis ir nuoširdus ačiū Kėdainių moterų LIONS klubui ir LASS Pasvalio rajono filialo nariams už nuostabias akimirkas ir kartu praleistą laiką“, – sakė LASS Kėdainių rajono filialo pirmininkė Asta Bobinaitė.

„Kėdainių mugės”, LASS Kėdainių rajono filialo inf.

LASS Kėdainių rajono filialo nuotraukos

Panašios naujienos